Освітній форум в БДМУ зібрав керівників медичних університетів з десяти країн світу

Освітній форум в БДМУ зібрав керівників медичних університетів з десяти країн світу

Починаючи з 2004 року в Україні відбувається системна реформа вищої медичної освіти. Посилення інтеграційних процесів сприяє зростанню діалогу між вищими медичними навчальними закладами усього світу, багато країн приєдналися до Болонської конвенції, змінилася організація навчального процесу та підвищилася академічна мобільність.
На сьогодні кожна країна має свою модель медичної освіти, проте ринок праці медичних фахівців спільний, не розмежований державами. Саме питання підвищення якості підготовки медичного фахівця, а отже і його конкурентоздатності, стало основною темою для дискусії на Міжнародній конференції “Медична освіта на пострадянському просторі та європейський досвід” , яку організував і проводить Буковинський державний медичний університет. Освітній форум триватиме упродовж 5-7 грудня.
“Конференція покликана обговорити найбільш актуальні та нагальні питання щодо покращання підготовки майбутніх лікарів, провізорів, фармацевтів. Потрібно знаходити нові механізми для того, щоб вища медична освіта вийшла на більш якісний рівень. Також на конференції будуть обговорені питання стосовно подальшої співпраці медичних вишів...” – зазначив у вітальному слові професор Тарас Бойчук, ректор Буковинського державного медичного університету.

На конференції ректори та проректори вищих медичних навчальних закладів України, Росії, Білорусії, Румунії, Молдови, Узбекистану, Таджикистану, Грузії, Німеччини та США розглядають ключові питання вищої медичної освіти, які турбують усі представлені на конференції країни, зокрема: додипломна освіта в країнах СНД, Європи та США; особливості післядипломної освіти; пріоритетні напрями освітніх та наукових обмінів; академічна мобільність викладачів та студентів, основні стратегії розвитку медичних вишів тощо.

Також в рамках форуму проведено он-лайн конференцію між Буковинським державними медичним університетом, Медичною школою університету Нью-Мексико (США), Університетом м.Любек (Німеччина), Самаркандським державним медичним університетом (Узбекистан) та Психіатричною службою кантону Тургау (Швейцарія) . Від цих навчальних закладів участь в он-лайн конференції взяли професор Хелена Сільверблат, директор департаменту психічного здоров'я Медичної школи університету Нью-Мексико; Бернадетте Загель, начальник відділу міжнародних зв’язків Університету м. Любек та професор Карл-Фрідріх Клотц, голова комісії по наданню медичних ступенів Університету м.Любек; професор Шухрат Юсупов, проректор Самаркандського державного медичного університету та Олена Кирюхіна, спеціаліст по догляду за хворими Психіатричної служби кантону Тургау.

Під час он-лайн трансляції в конференції взяло участь понад 300 користувачів.