Заснування асоціації

Буковинський державний медичний університет

2 березня 2012 року на світ з’явилась організація, яка вже запропонувала цікаві ідеї суспільству. А зараз, трохи історії.

 
Ставши випускником Буковинського державного медичного університету, кожен його випускник формується як зріла особистість з чіткими цілями, науковими пріоритетами та непоганим початковим інструментарієм для подальшої самореалізації у науковій спільноті. Одним із важливих чинників успішної самореалізації інтелектуально обдарованої молоді є середовище, в якому можна зустріти однолітків , близьких за інтелектуальними запитами, цілями та засобами їх досягнення.
 
Випускники Буковинського державного медичного університету завжди мали гостру потребу у спілкуванні один із одним, одразу ж створюючи ті чи інші групи, клуби. Скільки груп в контакті та на фейсбуці ви бачили? Нас багато: на Півдні чи Заході, там і тут,  але всі ми - як окремі слова однієї книги, яка разом може запалити серце України. 
 
Керівництвом та зокрема ректором Буковинського державного медичного університету прийнято рішення про підтримку цих ініціатив та їх організацію.
Таким чином, з`явилася Чернівецька обласна громадська організація «Асоціація випускників Буковинського державного медичного університету» - розповів нам член правління Асоціації, Смандич Віталій.
 
 

 

 
Керівництво організації складається з голови правління - Бойчука Тараса Миколайовича (ректор Буковинського державного медичного університету, доктор медичних наук, професор.), членів правління - Шкробанця Ігоря Дмитровича (начальник головного управління охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації),
Незборецького Ігоря Володимировича (начальник управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради), Зорій Ніни Іванівни (проректор з науково-педагогічної роботи та виховання Буковинського державного медичного університету, доцент), Макар Богдана Григоровича (завідувач кафедри анатомії людини імені М.Г. Туркевича Буковинського державного медичного університету, профессор), Ковальчука Петра Євгеновича (голова профспілкового комітету Буковинського державного медичного університету, доцент), Смандича Віталія Степановича (лікар-інтерн спеціальності «Внутрішні хвороби» Буковинського державного медичного університету, голова Студентського Парламенту Буковини), ревізора - Осадчук Галини Романівни (бухгалтер Буковинського державного медичного університету).
 
Zanuvannia asociacii
 
 Про діяльність та подальші плани ми спілкувались з головою громадського об'єднання «Асоціація випускників Буковинського державного медичного університету» Бойчуком Т.М..: «На жаль, тисячі талановитих випускників з яких-небудь соціальних або економічних причин не можуть себе реалізувати. Керівництво країни з кожним роком все більше усвідомлює і оцінює  знанння, отримані в БДМУ, але не повною мірою використовує їх у практичній охороні здоров’я. Потрібно будувати наше майбутнє разом, майбутнє світлої науки і знань. Керівництво БДМУ та Асоціації сприяє широкому залученню студентів до розвитку науки, медицини. Хочеться побажати, щоб всі цілі і завдання були реалізовані. У нас є величезний інтелектуальний потенціал, так давайте  будемо його використовувати!».
 
 Голова асоціації випускників БДМУ
 
Юрисконсульт асоціації Вадим Семків теж поділився  з нами своїми думками: «Наша організація концентруватиметься не лише на наукових проблемах. Випускники БДМУ– багатогранні особистості, вони виявляють просто шалену активність у суспільному житті. Чи то культура, мистецтво, спорт, освіта чи соціальна політика: море нових ініціатив, оригінальних ідей, потрібних проектів. Будемо допомагати їм усе це реалізовувати. Ще один напрямок – співпраця з випускниками, які вже твердо стоять на ногах, досягли успіху в тій чи іншій сфері діяльності. Плануємо створити клуби спілкування з такими VIP-людьми. Вони зможуть поділитися досвідом, допомогти молодшим колегам у творчому, науковому плані, у виборі професії, скерувати їх на правильний шлях. Ми позиціонуємо себе як повноцінна функціональна структурна одиниця громадського сектору.»
 
Створення асоціації
 
 «Merge, tueri, creo – об’єднувати, захищати, створювати» - девіз асоціації, який червоною стрічкою проходить скрізь діяльність кожного її члена. 
 
 Чернівецька обласна громадська організація (ЧОГО) "Асоціація випускників Буковинського державного медичного університету" ставить перед собою наступні завдання:
  • Захист законних інтересів своїх членів, сприяння вирішенню їх проблем.
  •  Сприяння створенню та розширенню зв’язків між випускниками БДМУ та його кафедрами. 
  •  Сприяння розвитку ділового співробітництва між БМДУ та фізичними і юридичними особами, з метою подальшого працевлаштування та професійного розвитку випускників університету - членів Асоціації. 
  •  Участь у проведенні моніторингу професійних досягнень випускників Університету. 
  •  Сприяння членам Асоціації під час проходження практики та стажування, у сфері медичної освіти.
  •  Сприяння науково-дослідницькій роботі фахівців-медиків - членів Асоціації. 
  •  Популяризація медичних знань серед населення Чернівецької області. 
  •  Сприяння розвитку зв’язків з іншими громадськими організаціями та співробітництву між вищими медичними навчальними закладами. 
  •  Сприяння удосконаленню системи підготовки медичних кадрів і приведенню їх у відповідність до світових стандартів.
  •  Створення сприятливих умов для підвищення творчої та професійної активності членів Асоціації.
 
Принципами діяльності є конструктивність, дипломатичність та аполітичність, що підкреслює унікальність діяльності. Організація займає позицію захисту кожної ініціативної групи або людини окремо. Як каже Ніна Зорій (член правління Асоціації): «Наше майбутнє можемо побудувати тільки ми і тільки разом!».
 
У майбутньому планується провести серію заходів зі співпраці із видатними професіоналами, випускниками БДМУ, що досягли висот у своїй діяльності, адже досвід поколінь – шлях до самовдосконалення. І ще багато та багато планів, які обов’язково перетворяться на реальність.
 
Засновники асоціації випускників БДМУ