Лікарські засоби реалізовуватимуться лише через аптеки чи аптечні пункти

З 29 грудня 2012 року втратили чинність норми законодавства, які дозволяли суб’єктам господарювання здійснювати роздрібну торгівлю лікарськими засобами через аптечні кіоски, повідомляє прес-служба Державної служби з лікарських засобів. Вимога щодо закриття аптечних кіосків обґрунтована тим, що з точки зору якості обслуговування населення лікарськими засобами зазначені аптечні заклади не забезпечують належного рівня надання фармацевтичних послуг.
Зокрема, в аптечному кіоску допускалась відсутність торговельного залу, норматив площі аптечного кіоску дуже обмежений, умови зберігання лікарських засобів постійно порушуються.
Припинення існування аптечних кіосків не буде мати суттєвого впливу на можливість громадян скористатися послугами аптечних закладів. Тенденція розвитку аптечної мережі дає можливість стверджувати, що перевага віддається створенню аптечних закладів у формі аптек. На кінець грудня 2012 року в Україні функціонує майже 14,8 тис. аптек. На аналогічну дату 2005 року цей показник становив 9,4 тис. аптек.
Джерело: health.unian.net/ukr/detail/242470

День фармацевтичного працівника у Буковинському державному медичному університеті

День фармацевта БДМУ

13 вересня у стінах Буковинського державного медичного університету відбулися урочистості з нагоди Дня фармацевта. В гостинній залі палацу “Академічний” зібралися провідні фахівці фармацевтичної галузі Буковинського краю, викладачі університету і, безперечно, ті, хто нещодавно обрав цю благородну професію своєю життєвою стежкою – студенти фармацевтичного факультету.