Викладачі БДМУ вчили вчителів та учнів надавати долікарську допомогу

9 вересня викладачі Буковинського державного медичного університету провели виїзну акцію “Перша долікарська допомога при травмах та серцево-легенева реанімація” для вчителів і школярів 9-11 класів ЗОШ с. Мигово, Вижницького району.

Мета акції – навчити школярів та вчителів основним правилам, принципам та методам надання першої долікарської допомоги.

Акцію розпочала помічник ректора з іміджевої політики, професор Алла Борисюк, яка розповіла про мету візиту, представила колег та із вдячністю звернулася до адміністрації школи за запрошення.

Асистент кафедри фтизіатрії та пульмонології Інга Єременчук розповіла про актуальність першої долікарської допомоги, хто повинен надавати таку допомогу, які можуть бути ситуації та як потрібно надати першу долікарську допомогу для того, щоб врятувати людині життя.

Розповідь доповнювалася мультимедійною презентацією з фото, анімаціями та відео. Після чого Інга Василівна практично показала, як правильно проводити серцево-легеневу реанімацію. Щоб більше зацікавила учнів та вчителів, запропонувала спробувати самостійно провести реанімаційні заходи на фантомі.

В Україні щороку понад 15 млн. осіб потребують екстреної медичної допомоги. Несвоєчасне і низькоякісне надання екстреної медичної допомоги хворому або постраждалому може бути причиною стійкої втрати здоров’я чи смерті людини.

«Спочатку спостерігалася розгубленість, проте багато учнів спробували провести непрямий масаж серця. До речі, багатьом вдалося правильно виконати реанімаційні заходи, що фіксувалося загоранням лампочок на фантомі. До практики також долучилися вчителі та директор школи», – розповідає Оксана Оліник, доцент кафедри внутрішньої медицини.

Про першу долікарську допомогу при різноманітних травмах розповіли доцент кафедри догляду за хворими та вищої мед-сестринської освіти Олег Хомко та професор кафедри загальної хірургії Руслан Сидорчук. Хірург ознайомив слухачів з видами травм, кровотеч, з тим, як правильно і де потрібно накласти джгут та розповів про іммобілізаційні заходи.

Також під час акції було проведено профорієнтаційну роботу – школярі отримали інформаційні листівки про Буковинський державний медичний університет. Про навчання та дозвілля студентів вишу школярам розповіли доцент кафедри внутрішньої медицини Яна Телекі, доцент кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології Галина Коваль та асистент кафедри хірургічної та дитячої стоматології Андрій Бамбуляк.

Галерея зображень:
Викладачі БДМУ вчили вчителів та учнів надавати долікарську допомогу

Співробітники кафедри імунології провели заходи до Дня хворого

Щорічно 11 лютого відзначають "Всесвітній день хворого" – міжнародний день, покликаний привернути увагу людей до проблем, з якими зіштовхуються хворі люди по всій планеті.

Співробітники кафедри сімейної медицини зустрілися з лікарем-учасником АТО

22 жовтня 2045 р. кафедрою сімейної медицини проведено зустріч з сімейним лікарем Глибоцького Центру первинної медико-санітарної допомоги Василем Васильовичем Тимківим, який приїхав у тимчасову відпустку із зони проведення АТО.

Студентів навчали наданню медичної допомоги в умовах бойових дій

З 25 по 27 березня на базі Чернівецької міської дитячої лікарні відбулося навчання студентів Буковинського державного медичного університету з надання медичної допомоги в умовах бойових дій.

Студенти і волонтери провели захід «Добро починається з тебе»

Напередодні Міжнародного дня волонтера, 4 грудня на кафедрі гігієни та екології проведено круглий стіл «Добро починається з тебе» за участю волонтерів громадських організацій «Дорогою добра» та «Буковина – українському війську» - Олесі Вус, Олени Раца, Алли Мустеци та Олесі Вакарюк.