Вельмишановні випускники БДМУ, 1 листопада 2018 року відбудуться урочистості та концерт з нагоди 55-річчя народного аматорського ансамблю пісні і танцю "Трембіта...

У БДМУ відбувся науково-практичний семінар

25 квітня на базі Буковинського державного медичного університету відбувся науково-практичний семінар «Безперервний професійний розвиток сімейного лікаря та педіатра»; тема семінару - «Питання діагностики, лікування та профілактики поширених хвороб дитячого віку».

Відкрив симпозіум проректор з наукової роботи і міжнародних зв’язків проф. Іващук О.І. Також з вітальними словами до учасників конференції звернулася директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА проф. Андрієць О.А.

У роботі семінару взяли участь представники Департаменту охорони здоров’я ЧОДА: к.мед.н., доц. Поліщук М.І., Крикливець Л.Г., Знак О.Р., науковці Буковинського державного медичного університету: проф. О.К.Колоскова, проф. Т.В. Сорокман, проф. Л.П. Сидорчук, практичні лікарі лікувально-профілактичних закладів різного рівня.

Робота семінару розпочалася з доповіді професора кафедри педіатрії №2 Національного медичного університету ім.О.О.Богомольця Кривопустова С.П. - «Інфекції дихальних шляхів у дітей: питання етіології, патогенезу, клініки, діагностики, лікування та профілактики», як найбільш поширених хвороб дитячого віку, особливо в практиці сімейного лікаря.

Актуальним питанням інфекційних хвороб у дітей, можливостям їх діагностики, лікування та профілактики була присвячена доповідь професора Крамарьова С.О., завідувача кафедри дитячих інфекційних хвороб Національного медичного університету ім.О.О.Богомольця.

Увагу слухачів на проблемі бронхообструктивного синдрому в практиці педіатра та сімейного лікаря та лікуванні інфекційно-асоційованих захворювань у дітей та підлітків була акцентована проф. Бекетовою Г.В., завідувачем кафедри дитячих та підліткових захворювань Національної медичної академії післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика.

У другій половині семінару д.мед.н., професор Шадрін О.Г., президент Асоціації педіатрів-гастроентерологів та нутріціології України, представив сучасні патогенетичні підходи до лікування респіраторної патології у дітей та зазначив актуальні питання харчування та фармакотерапії поширених хвороб в педіатрії.

З учасниками семінару обговорювалися питання раціональної антибіотикотерапії в педіатрії, а також підходи до інтегрованого ведення хвороб дитячого віку – новій ініциативі ВООЗ/ЮНІСЕФ.

Матеріали, представлені на семінарі, викликали жвавий інтерес у присутніх та широке обговорення у лікарській аудиторії.

Викладач БДМУ взяла участь у конференції з фізичної та реабілітаційної медицини

У клінічному санаторії «Жовтень» (м. Київ) 11-13 грудня відбулась XІV міжнародна науково-практична конференція «Сучасний стан фізичної та реабілітаційної медицини в Україні».

Викладач БДМУ вивчала досвід міжнародних організацій

Викладач кафедри психології та соціології, к.політ.н. Надія Бурейко 29 листопада відвідала ярмарок з питань гуманітарної роботи, де була представлена чимала кількість міжнародних і регіональних організації, які працюють у зазначеній сфері.

Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю науковців та лікарів-дерматовенерологів

3 жовтня в Чернівцях розпочала роботу Всеукраїнська науково-практична конференція за міжнародною участю “Структурно-організаційна перебудова дерматовенерологічної служби в умовах реформування системи охорони здоров’я України”, яка триватиме упродовж 3-4 жовтня. Організаторами наукового зібрання є Міністерство охорони здоров’я України, Національний медичний університет імені О.О.Богомольця, Буковинський державний медичний університет та Українська асоціація лікарів-дерматовенерологів і косметологів.

З’являться нові медичні центри

Шкробанець Ігор Дмитрович

– Центр антенатальної охорони плоду вже функціонує, – розповів начальник обласного управління охорони здоров’я Ігор ШКРОБАНЕЦЬ. – Він розташовується у діагностичному центрі. У його розвиток і обладнання вклали майже 1,5 мільйона гривень. Розрахований він на комплексне обстеження вагітних, особливо з районів.