Фахівець БДМУ взяв участь в з'їзді Української асоціації клінічних досліджень

17 жовтня 2018 у м. Київ, відбувся Перший з'їзд Української асоціації клінічних досліджень (УАКД), який зібрав 400 учасників. Асоціація була створена зовсім недавно і ставить собі за мету сприяння розвитку сфери клінічних досліджень в Україні і захист пов’язаних із ними суспільних інтересів. Враховуючи те, що клінічні дослідження – це найвищі стандарти і прогрес медицини, а також інновації та інвестиції для країни, дана галузь є надзвичайно вважливою для нашої медицини, особливо у умовах недостатнього фінансування.

Головними темами на з’їзді були питання конкурентоспроможності України на глобальному ринку клінічних досліджень, юридичні аспекти клінічних випробувань та як "примирити" дослідницьку та стандартну медичну документацію. Важливо, що на відміну від більшості конференцій, на з’їзді ставилось завдання вийти на конкретні пропозиції змін законодавства для отримання реального результату.

На з’їзді були присутні декілька депутатів Комітету з питань охорони здоров'я ВРУ, керівник Управління фармацевтичної діяльності та якості фармацевтичної продукції Лясковський Тарас, начальник відділу клінічного аудиту ДЕЦ МОЗ України Сергій Распутняк зі своїми колегами, голова УАКД Іван Вишневецький та багато представників фармкампаній та дослідників. Протягом з’їзду було проведено декілька панельних дискусій та обговорень, в яких в якості експерту прийняв участь керівник Центру клінічних досліджень БДМУ проф. Зайцев В.І.

Мабуть вперше була можливість висловитись по спірним питанням всім зацікавленим особам та почути думку іншого. Особливо вказувалось, що у пресі часто формується негативний імідж клінічних досліджень як «експериментів на крілях», який слід міняти більш активно роботою із засобами масової інформації. По закінчення з’їзду було відчуття, що це зібрання має всі шанси залишити після себе конкретні пропозиції по змінам законодавства по клінічним дослідженням, які давно назріли.
Галерея зображень:
Фахівець БДМУ взяв участь в з'їзді Української асоціації клінічних досліджень

Knowlesi малярія – новий вид малярії людини

На кафедрі соціальної медицини та організації охорони здоров’я відбувся круглий стіл «Knowlesi малярія – новий вид малярії людини», присвячений Всесвітній дню боротьби проти малярії.

В БДМУ відзначили Міжнародний день Червоного Хреста

З нагоди Міжнародного Дня Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, який щорічно відзначається 8 травня, в студентському читальному залі бібліотеки БДМУ відбулися інформаційні години «Милосердя не має кордонів»

Викладачі і студенти провели опитування про щеплення

У рамках Європейського тижня імунопрофілактики співробітники кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології, доценти Каспрук Н.М. та Ляшук Р.П. разом зі студентами 5 курсу лікувального та стоматологічного факультетів організували опитування серед майже 700 мешканців м. Чернівці.

Викладачі БДМУ провели тренінг з надання першої допомоги

23 березня у Коровійській ЗОШ І-ІІІ ст. Глибоцького району доцент кафедри сімейної медицини Буковинського державного медичного університету, к.мед.н. Оксана Петринич