У БДМУ провели конференцію до Дня боротьби проти туберкульозу

У БДМУ провели конференцію до Дня боротьби проти туберкульозу

До Всесвітнього Дня боротьби з туберкульозом було проведено Міжнародну науково-практичну конференцію «Актуальні питання діагностики та надання медичної допомоги хворим на туберкульоз легень із коморбідністю».

У рамках конференції завідувачем кафедри фтизіатрії та пульмонології Тодоріко Л.Д. озвучені сучасні підходи до діагностики та тактики надання медичної допомоги при туберкульозі легень. Генеральним директором СТМО «Фтизіатрія» Гавришом І.І. підведені підсумки реалізації регіональної програми протидії захворюванню на туберкульоз за 2014 рік на Буковині.

У рамках міжнародної співпраці заслухані доповіді:

Завідувача лабораторії лімфології Молдавского НИИ туберкулеза ім. К.А. Драганюка, НИИ Физиологии и Cанокреатологии АН Республики Молдова, д.мед.н. (м. Кишинів) Джугострана В.Я. «Нарушения белкового метаболизма и оптимизация эндоэкологической реабилитации при туберкулезе легких».

Асистентів Медичного університету ім. Н. Тестеміцану (м. Кишинев), Лесник Э.В. «Клинические и параклинические факторы риска неудачи в лечении туберкулеза легких», Жуков А. «Воздействие миграции на заболеваемость населения. Характеристика мигрантов с туберкулезом легких».

Також висвітлені актуальні питання ко-інфекції ВІЛ/ТБ на Буковині в.о. головного лікаря ОКУ «Чернівецький обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Мочульський В.М. На завершення професор Тодоріко Л.Д. озвучила основні напрямки роботи кафедри фтизіатрії та пульмонології у доповіді «Актуальні питання надання медичної допомоги хворим на туберкульоз легень із коморбідністю». На конференції були представлені стендові доповіді аспірантів та асистентів кафедри.