Вельмишановні випускники БДМУ, 1 листопада 2018 року відбудуться урочистості та концерт з нагоди 55-річчя народного аматорського ансамблю пісні і танцю "Трембіта...

У БДМУ провели конференцію до Дня боротьби проти туберкульозу

До Всесвітнього Дня боротьби з туберкульозом було проведено Міжнародну науково-практичну конференцію «Актуальні питання діагностики та надання медичної допомоги хворим на туберкульоз легень із коморбідністю».

У рамках конференції завідувачем кафедри фтизіатрії та пульмонології Тодоріко Л.Д. озвучені сучасні підходи до діагностики та тактики надання медичної допомоги при туберкульозі легень. Генеральним директором СТМО «Фтизіатрія» Гавришом І.І. підведені підсумки реалізації регіональної програми протидії захворюванню на туберкульоз за 2014 рік на Буковині.

У рамках міжнародної співпраці заслухані доповіді:

Завідувача лабораторії лімфології Молдавского НИИ туберкулеза ім. К.А. Драганюка, НИИ Физиологии и Cанокреатологии АН Республики Молдова, д.мед.н. (м. Кишинів) Джугострана В.Я. «Нарушения белкового метаболизма и оптимизация эндоэкологической реабилитации при туберкулезе легких».

Асистентів Медичного університету ім. Н. Тестеміцану (м. Кишинев), Лесник Э.В. «Клинические и параклинические факторы риска неудачи в лечении туберкулеза легких», Жуков А. «Воздействие миграции на заболеваемость населения. Характеристика мигрантов с туберкулезом легких».

Також висвітлені актуальні питання ко-інфекції ВІЛ/ТБ на Буковині в.о. головного лікаря ОКУ «Чернівецький обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Мочульський В.М. На завершення професор Тодоріко Л.Д. озвучила основні напрямки роботи кафедри фтизіатрії та пульмонології у доповіді «Актуальні питання надання медичної допомоги хворим на туберкульоз легень із коморбідністю». На конференції були представлені стендові доповіді аспірантів та асистентів кафедри.

Благодійна акція від студентів БДМУ

22 грудня напередодні новорічних свят студенти 1 групи 4 курсу медичного факультету № 4 спеціальності «Педіатрія» Буковинського державного медичного університету

В БДМУ продовжують роботу курси першої долікарської допомоги

З огляду на останні події в країні та на чисельні прохання мешканців міста та області на базі Буковинського державного медичного університету (кафедри догляду за хворими та вищої медсестринської освіти) започатковані та активно проводяться безкоштовні курси з надання першої долікарської допомоги.

Відбулася акція «Кожна людина має право жити!»

1 грудня на базі Обласної дитячої клінічної лікарні за підтримки завідувача кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб професора Колоскової О.К. проведена акція присвячена Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом та толерантному ставленню до ВІЛ-інфікованих «Кожна людина має право жити!».