Шановні випускники Буковинського державного медичного університету!

У 2019 році  університет святкуватиме 75-річчя. У зв’язку з цим  планується проведення різноманітних...

Співробітники БДМУ провели благодійну акцію до Дня нирки

Співробітники кафедри внутрішньої медицини провели благодійну акцію до Дня нирки в Україні, що проводився 13-14 березня під девізом “Нирки та вік”.

Нефрологи кафедри під керівництвом професора Лілії Зуб відвідали обласний геріатричний пансіонат, де було проведено бесіду з лікарями та середнім медичним персоналом пансіонату щодо особливостей перебігу захворювань нирок у людей похилого віку та особливостей призначення лікарських препаратів даній категорії пацієнтів.

До акції долучилися доцент Олександр Гараздюк, асистенти Тетяна Безрук, Володимир Вівсянник, Мирослава Березова, аспіранти Вероніка Кулачек та Станіслав Роборчук.

Пансіонату було надано гуманітарну допомогу у вигляді фітозборів для лікування хвороб нирок, дія яких спрямована на лікування пацієнтів літнього віку, також при сприянні асистента кафедри Володимира Вівсянника пансіонат отримав бета-блокатори, статини вітчизняного виробництва.

Аспіранти кафедри (Вероніка Кулачек, Станіслав Роборчук) та асистент Мирослава Березова подарували пансіонату інформаційний стенд, створений власноруч, що відображає особливості роботи нирок у віковому аспекті. Пацієнтам було роздано флаєри з інформацією про те, що “люблять нирки” і “що вони не люблять”, розроблені спеціально для людей літнього віку.

11 грудня – Всесвітній день хворого на бронхіальну астму

Всесвітній день хворого на бронхіальну астму

Бронхіальна астма одна з найбільш поширених захворювань. На сьогодні у світі на цю хворобу страждають близько 300 млн. людей. Поширеність бронхіальної астми залежить від низки фактів: інтенсивності експозиції алергенів, забруднення навколишнього середовища, зміни харчового раціону, імунної реактивності і генетичних особливостей.

13 листопада – Всесвітній день сліпих

13 листопада 1745 року у Франції народився Валентин Гаюї – відомий педагог, який заснував в Парижі та Петербурзі декілька шкіл та підприємств для сліпих. На честь відомого науковця, в день його народження, у всьому світі відзначається День сліпих.

14 листопада – всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

На сьогодні цукровий діабет набув ознак “неінфекційної епідемії”, яка охопила близько третини мільярда жителів нашої планети. За даними експертів ВООЗ, до 2030 року очікується збільшення кількості хворих у 1,5 раза. В Україні за останні 15 років захворюваність на цю ендокринно-обмінну патологію підвищилася вдвічі. Кількість пацієнтів з діабетом ще у 2006 році подолала мільйонну позначку, а вже на початку 2013 року число зареєстрованих хворих досягло 1,3 млн. осіб. В Чернівецькій області на обліку перебуває понад 30 тис. хворих на цукровий діабет.

15 листопада – День відмови від тютюнопаління

Тютюнопаління – одне з найбільш поширених видів побутової токсикоманії, найпоширеніша у всьому світі шкідлива звичка. Залежність від тютюну внесено в Міжнародну класифікацію хвороб. Палінням спричинені 30% усіх смертей від онкологічних захворювань. Воно зумовлює розвиток раку органів дихання, включаючи порожнину рота і верхніх дихальних шляхів, стравоходу, підшлункової залози. Доза нікотину 60мг – сметрельна, в одній сигареті в середньому – 0,5 мг.