Студентам БДМУ провели віртуальну екскурсію аптеками-музеями України

Студентам БДМУ провели віртуальну екскурсію аптеками-музеями України
На кафедрі медичної та фармацевтичної хімії куратор Панімарчук О.І. провела культурно-освітній захід «Віртуальна екскурсія аптеками-музеями України» зі студентами І і ІІ курсів фармацевтичного факультету.
 
Звісно, формат віртуальної екскурсії не дозволяє охопити всю експозицію музею-аптеки, але це й не було нашою метою. Головне зацікавити молодь і викликати бажання особисто доторкнутися до історії медицини, фармації та хімічної науки, відвідавши «місце розуміння» – locus intellegentiae – яким є музей.
 
Напевно, ніхто не буде сперечатися з тезою, що професійне зростання студента – це не лише засвоєння навчального матеріалу, а й багатогранний розвиток особистості, загальне підвищення культурного рівня, формування широкого спектру компетентностей, особистісно забарвлене долучення «до джерел»; не лише знання, а й розуміння.
 
В цьому контексті слід звернути увагу на такий феномен, як музей, адже саме цей соціокультурний інститут реалізує специфічне ставлення людини до дійсності, пов’язане з цілеспрямованим відбиранням з історичної даності об’єктів, які репрезентують певні людські цінності та культурно-історичні реалії.
 
Свого часу директор Національного музею у Львові І. Свенціцький писав: «У сучасному музеї людина хоче знайти або прекрасне, або повчальне, або дивовижно-таємне, щоби в ньому знайти основу для майбутніх форм свого творчого життя». У свою чергу, всі три ці ознаки є властивими соціокультурному образу високої місії лікарів та аптекарів, що протягом століть винаходили, виготовляли та розповсюджували найрізноманітніші засоби боротьби з людськими хворобами.
 
Відтак ця віртуальна екскурсія покликана не розкрити й закрити тему, а радше зацікавити студентів і запросити їх до реальної екскурсії в старовинні аптеки рідної країни.
Вівторок, 24 квітня 2018