Шановні випускники Буковинського державного медичного університету!

У 2019 році  університет святкуватиме 75-річчя. У зв’язку з цим  планується проведення різноманітних...

Knowlesi малярія – новий вид малярії людини

На кафедрі соціальної медицини та організації охорони здоров’я відбувся круглий стіл «Knowlesi малярія – новий вид малярії людини», присвячений Всесвітній дню боротьби проти малярії.

Асистент Жанетта Чорненька виступила з доповіддю про новий зоонозний вид малярії, який  в останні роки почав вражати і людей.

Від інших видів малярії цей збудник відрізняється найкоротшим життєвим циклом, який пояснює щоденні напади, що призводять до важкого перебігу і нерідко – до смертельного результату.

Клінічні прояви КМ включають: гіпертермію, щоденну гарячку та озноб, головний біль різної інтенсивності, нездужання, міалгії, артралгії, біль у животі, задишку, тахікардію, продуктивний кашель, помірні порушення функції печінки.

Також відмінною рисою knowlesi малярії є низький рівень формування гаметоцитів. Морфологічно ранні трофозоїти нагадують кільцеподібні форми P. falciparum, а пізні стадії не відрізняються від таких при P. malariae, що нерідко призводить до діагностичних помилок.

На кафедрі соціальної медицини відбулися заходи до Дня науки

На кафедрі соціальної медицини та організації охорони здоров’я до Дня науки було проведено: круглий стіл, лекції-бесіди та семінар.

На кафедрі соціальної медицини обговорили проблеми артеріальної гіпертензії

До Всесвітнього дня боротьби з артеріальною гіпертензією 12 травня на кафедрі соціальної медицини та організації охорони здоров'я відбувся круглий стіл на тему «Сучасні підходи щодо корекції чинників ризику виникнення артеріальної гіпертензії».

На кафедрі соціальної медицини провели заходи до Дня боротьби з хворобою Паркінсона

На кафедрі соціальної медицини та організації охорони здоров’я Буковинського державного медичного університету доц. Е.Ц. Ясинською та доц. І.В. Навчуком було проведено низку заходів зі студентами 4 курсу медичних факультетів №1, 2.