Шановні випускники Буковинського державного медичного університету!

У 2019 році  університет святкуватиме 75-річчя. У зв’язку з цим  планується проведення різноманітних заходів, в тому числі і презентації художньо-мистецьких робіт випускників БДМУ.

...

Knowlesi малярія – новий вид малярії людини

На кафедрі соціальної медицини та організації охорони здоров’я відбувся круглий стіл «Knowlesi малярія – новий вид малярії людини», присвячений Всесвітній дню боротьби проти малярії.

Асистент Жанетта Чорненька виступила з доповіддю про новий зоонозний вид малярії, який  в останні роки почав вражати і людей.

Від інших видів малярії цей збудник відрізняється найкоротшим життєвим циклом, який пояснює щоденні напади, що призводять до важкого перебігу і нерідко – до смертельного результату.

Клінічні прояви КМ включають: гіпертермію, щоденну гарячку та озноб, головний біль різної інтенсивності, нездужання, міалгії, артралгії, біль у животі, задишку, тахікардію, продуктивний кашель, помірні порушення функції печінки.

Також відмінною рисою knowlesi малярії є низький рівень формування гаметоцитів. Морфологічно ранні трофозоїти нагадують кільцеподібні форми P. falciparum, а пізні стадії не відрізняються від таких при P. malariae, що нерідко призводить до діагностичних помилок.