Проведено круглий стіл «Розповсюдженість, діагностика та лікування ГЕРХ»

7 травня до Міжнародного дня науки на кафедрі внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб був проведений круглий стіл.

Засідання присвятили актуальній темі: «Розповсюдженість, особливості діагностики та лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби». Організували круглий стіл асистент кафедри Рева Тетяна Василівна та студенти 3 групи, V курсу, медичного факультету №1.

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ) є лідером серед захворювань органів травлення за поширенням та частотою ускладнень. Всесвітньою організацією гастроентерологів ГЕРХ визнано захворюванням ХХІ століття, на яке страждає від 20 до 50% населення різних країн світу.

Студент групи Тимочко Юрій виступив із доповіддю на тему: «Особливості ліпідного обміну у хворих на гастроезофагеальну рефлюксну хворобу та ефективність проведення ентеросорбції». У доповіді були наведені дані ліпідного обміну у хворих на ГЕРХ та особливості змін при проведенні ентеросорбції. Ентеросгель ліквідує запальні зміни у нижній третині слизової оболонки стравоходу та шлунка за рахунок обволікаючої дії, а також адсорбції значної кількості середньомолекулярних токсичних з’єднань, жовчних кислот і лугів, продуктів розпаду білка, білірубіну, холестерину, сечовини, креатиніну.

Яким’юк Анна доповіла про «Ефективність застосування альгінатів у лікуванні хворих на ГЕРХ». За швидкістю полегшення симптомів печії альгінати значно перевершують традиційні антациди. Це пов’язане з тим, що рафт може залишатися в шлунку до 4 годин, створюючи умови фізіологічного спокою для слизової оболонки стравоходу. Лікування Гавісконом форте, на 14-й день терапії в 30% випадків ерозивної ГЕРХ відзначають нормалізацію стану слизової оболонки стравоходу.

Учасники круглого столу озвучили рекомендації щодо режиму харчування та модифікації способу життя хворих на ГЕРХ.

«Сьогодення та майбутнє сімейної медицини»

На базі Національної Академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика (НМАПО) (м. Київ) 30-31 жовтня проведено  науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Сьогодення та майбутнє сімейної медицини» («The Present and Future of Family Medicine»)

В БДМУ зареєстровано новий науковий журнал

У Буковинському державному медичному університеті заснований міжнародний науковий журнал “Актуальні питання суспільних наук та історії медицини”, який зареєстрований в Державній реєстраційній службі України (Свідоцтво про державну реєстрацію № 20497-10297P від 27.12.2013 – Серія КВ; ISSN: 2311-9896).

Відбулася конференція «Новітні досягнення діагностики й лікування захворювань внутрішніх органів»

У палаці «Академічний» 10 грудня відбулася чергова науково-практична конференція за загальною тематикою «Новітні досягнення діагностики й лікування захворювань внутрішніх органів»

Викладач БДМУ взяла участь у конференції з фізичної та реабілітаційної медицини

У клінічному санаторії «Жовтень» (м. Київ) 11-13 грудня відбулась XІV міжнародна науково-практична конференція «Сучасний стан фізичної та реабілітаційної медицини в Україні».