Шановні випускники Буковинського державного медичного університету!

У 2019 році  університет святкуватиме 75-річчя. У зв’язку з цим  планується проведення різноманітних...

Проведено круглий стіл «Розповсюдженість, діагностика та лікування ГЕРХ»

Проведено круглий стіл «Розповсюдженість, діагностика та лікування ГЕРХ»

7 травня до Міжнародного дня науки на кафедрі внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб був проведений круглий стіл.

Засідання присвятили актуальній темі: «Розповсюдженість, особливості діагностики та лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби». Організували круглий стіл асистент кафедри Рева Тетяна Василівна та студенти 3 групи, V курсу, медичного факультету №1.

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ) є лідером серед захворювань органів травлення за поширенням та частотою ускладнень. Всесвітньою організацією гастроентерологів ГЕРХ визнано захворюванням ХХІ століття, на яке страждає від 20 до 50% населення різних країн світу.

Студент групи Тимочко Юрій виступив із доповіддю на тему: «Особливості ліпідного обміну у хворих на гастроезофагеальну рефлюксну хворобу та ефективність проведення ентеросорбції». У доповіді були наведені дані ліпідного обміну у хворих на ГЕРХ та особливості змін при проведенні ентеросорбції. Ентеросгель ліквідує запальні зміни у нижній третині слизової оболонки стравоходу та шлунка за рахунок обволікаючої дії, а також адсорбції значної кількості середньомолекулярних токсичних з’єднань, жовчних кислот і лугів, продуктів розпаду білка, білірубіну, холестерину, сечовини, креатиніну.

Яким’юк Анна доповіла про «Ефективність застосування альгінатів у лікуванні хворих на ГЕРХ». За швидкістю полегшення симптомів печії альгінати значно перевершують традиційні антациди. Це пов’язане з тим, що рафт може залишатися в шлунку до 4 годин, створюючи умови фізіологічного спокою для слизової оболонки стравоходу. Лікування Гавісконом форте, на 14-й день терапії в 30% випадків ерозивної ГЕРХ відзначають нормалізацію стану слизової оболонки стравоходу.

Учасники круглого столу озвучили рекомендації щодо режиму харчування та модифікації способу життя хворих на ГЕРХ.

Більше новин БДМУ: 

«Сьогодення та майбутнє сімейної медицини»

На базі Національної Академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика (НМАПО) (м. Київ) 30-31 жовтня проведено  науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Сьогодення та майбутнє сімейної медицини» («The Present and Future of Family Medicine») 
 

В БДМУ зареєстровано новий науковий журнал

У Буковинському державному медичному університеті заснований міжнародний науковий журнал “Актуальні питання суспільних наук та історії медицини”, який зареєстрований в Державній реєстраційній службі України (Свідоцтво про державну реєстрацію № 20497-10297P від 27.12.2013 – Серія КВ; ISSN: 2311-9896).

Відбулася конференція «Новітні досягнення діагностики й лікування захворювань внутрішніх органів»

конференція «Новітні досягнення діагностики й лікування захворювань внутрішніх о

У палаці «Академічний» 10 грудня відбулася чергова науково-практична конференція за загальною тематикою «Новітні досягнення діагностики й лікування захворювань внутрішніх органів»

Викладач БДМУ взяла участь у конференції з фізичної та реабілітаційної медицини

У клінічному санаторії «Жовтень» (м. Київ) 11-13 грудня відбулась XІV міжнародна науково-практична конференція «Сучасний стан фізичної та реабілітаційної медицини в Україні».