День пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій в Україні

„Без минулого – немає майбутнього”.

Ми часто чуємо ці слова, особливо зараз, в наш час, коли людина має право на власну думку.

На підвіконні палахтить

Скорботи полум’я священне –

То свічка пам’яті горить

За всіх безвинно убієнних…

Гіркий досвід українців переконує, що історія держави потребує нашої уваги, розуміння, а головне – поінформованості. Проблема теми голодомору в Україні є болючою, і люди усвідомили серйозність цієї теми, необхідність її вивчення. Нарешті ми позбулися остраху вільно говорити, розповісти людям правду про національну трагедію з історії українського народу. Достовірні джерела зафіксували гіркі свідченні про голодні лихоліття українського народу. Жахливою подією в історії людської цивілізації є голод 1932 – 1933 рр., зумовлений насильницькою колективізацією, хлібозаготівлями, людиноненависницькою політикою, масовим терором тоталітарного режиму проти українського народу.

До Дня скорботи викладачами кафедри суспільних наук та українознавства упродовж 23-25 листопада проведено низку заходів. Зокрема, старшим викладачем Потаповою Л.Б. студентам І курсу (спец. „Сестринська справа”) коледжу БДМУ прочитано міні-лекцію „Голодомор 1932 – 1933 рр. в Україні”; зі студентами І – ІІ курсів (спец. „Фармація”) коледжу БДМУ та студентами 4 групи медичного факультету №1 проведено круглий стіл на тему: „Голодомори в Україні – національна трагедія українського народу”.

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом!

У травні 1988 року Всесвітня організація охорони здоров’я прийняла резолюцію, в якій 1 грудня офіційно оголошено Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом. У цей день поширюється інформація про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе глобальна епідемія «чуми ХХ-го століття», а нині вже і «ХХI-го століття».

10 вересня – Всесвітній день запобігання самогубствам

Самогубство – це слабість, капітуляція, воно ніколи не може бути виправданим, навіть тоді, коли людина втратила все – кохання, здоров’я, віру в себе, сенс життя. Прикро, але за останніми даними Державного комітету статистики України станом на січень-вересень 2006 року на 100 тисяч населення припадає скоєння 22 суїцидів. В порівняльному аналізі – ця причина смерті є найпоширенішою після природної смерті (від хвороб системи кровообігу), смерті від новоутворень та смерті від зовнішніх причин.

15 листопада – День відмови від тютюнопаління

Тютюнопаління – одне з найбільш поширених видів побутової токсикоманії, найпоширеніша у всьому світі шкідлива звичка. Залежність від тютюну внесено в Міжнародну класифікацію хвороб. Палінням спричинені 30% усіх смертей від онкологічних захворювань. Воно зумовлює розвиток раку органів дихання, включаючи порожнину рота і верхніх дихальних шляхів, стравоходу, підшлункової залози. Доза нікотину 60мг – сметрельна, в одній сигареті в середньому – 0,5 мг.