Ми матір називаємо святою…

Ми матір називаємо святою…

Кожна людина, кожний народ має свої святині.

До таких великих святинь усіх часів належить повага й любов до матері. Її шанування – один з найсвятіших обов’язків людини, визначених Біблією, оскільки діти завжди в неоплатному боргу перед матір’ю.

Кажуть, що „великими” люди не народжуються – такими їх формують матері. Та й у вихованні справжніх патріотів, які сьогодні так потрібні Україні, велика роль відводиться саме матерям, які прищеплюють дітям любов до рідної землі, дають усвідомлення власного коріння. Для українців образ матері триєдиний: це любов до рідної неньки, що переросла у глибоку пошану до Матері Божої та самовідданість матері-Батьківщині.

Вшановуючи матір, жінку, берегиню роду, на кафедрі суспільних наук та українознавства 7 травня відбувся виховний захід на тему: „Образ матері в українській літературі” (організатори – доценти Шутак Л.Б., Навчук Г.В., Ткач А.В., студенти медичних факультетів №1 та №4 (спеціальності „Лікувальна справа”, „Педіатрія”) підготували доповіді на теми: „Образ матері у творчості Т.Г.Шевченка”, „Образ жінки в романі І.Сачука „Марія”, „Образ жінки в сучасній українській літературі”. Крім того, студенти зворушливо декламували вірші про матір українських поетів та виконували пісні.

Привітали учасників заходу проректор з науково-педагогічної роботи та виховання Зорій Н.І. і завідувач кафедри суспільних наук та українознавства Мойсей А.А., які подякували студентам за звернення до теми матері і вшанування жінки – берегині роду й народу.