Збережемо наш скарб – рідну мову

Збережемо наш скарб – рідну мову

В науковій бібліотеці БДМУ до Міжнародного дня Рідної мови, 21 лютого 2017 року була проведена інформаційна година «Збережемо наш скарб – рідну мову».

Захід відбувався впродовж двох днів, у ньому взяли участь студенти ІІ курсу медичного факультету №4 разом з куратором асистентом кафедри фізіології їм. Я.Д. Кіршенблата Вітою Анцуповою, та студенти коледжу БДМУ І курсу (спеціальність «Фармація») зі своїм куратором Катериною Купчанко.

Співробітники бібліотеки Світлана Тулевська та Наталія Жук розповіли присутнім про історію заснування Міжнародного дня рідної мови, яка починається у далекій країні Бангладеш. Присутні почули розповідь про шляхи становлення української мови, яку за останні три сторіччя збороняли більш ніж 20 разів. Було згадано великих українських літераторів, які підняли нашу мову до світового визнання: Котляревського, Т. Шевченка, Олену Телігу, Лесю Українку. Розмова відбувалася під звуковий та відеоряд підготовлений Машою Даниловою.

Студенти Наталія Попадюк, Богдан Черней, Лілія Гук продекламували поезії М. Рильського, С. Воробкевича, Л. Українки, В. Діденка, Ю. Косинської.

Присутні мали можливість взяти участь в розважально-освітніх конкурсах: нагадати та продовжити українські прислів’я, відповісти на питання вікторини «Як ми знаємо рідну мову».

Під час заходу особлива увага була спрямована на довідкову літературу, зокрема словники, адже майбутні фахівці повинні пам’ятати, що грамотне письмо, правильне мовлення – важливі фактори освіченості людини.

В заключному слові куратори Віта Анцупова та Катерина Купчанко зробили акцент на тому, що без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу та закликали студентів шанувати і любити рідну мову, розкривати для себе її велич та могутню силу.

 
 

 

 

Галерея зображень: 
Збережемо наш скарб – рідну мову
Збережемо наш скарб – рідну мову
Збережемо наш скарб – рідну мову
Збережемо наш скарб – рідну мову
Збережемо наш скарб – рідну мову