Студенти БДМУ стажуватимуться в Німеччині

27 березня з офіційним візитом у БДМУ перебувала делегація з Університету м. Любек (Німеччина).

Відбулася зустріч професора Тараса Бойчука, ректора БДМУ з др. Карлом-Фрідріхом Клотцом, завідувачем відділення анестезіології та інтенсивної терапії, головою комісії по наданню вчених ступенів (секція медицини) в Університеті м. Любек та др. Григорієм Лапшиним, хірургом Університетської клініки м. Любек. Під час зустрічі були обговорені питання продовження академічних обмінів між університетами та подальший розвиток співпраці.

До слова, угоду між БДМУ та Медичним університетом м. Любек було підписано у 2005 році, а з 2006 року розпочато академічний обмін студентами між навчальними закладами. Зауважимо, що університет м. Любек в Україні співпрацює тільки з нашим університетом.

Під час візиту офіційної делегації з Німеччини пройшов відбір студентів БДМУ для проходження літньої практики на базі Університетської клініки м. Любек.

За результатами співбесіди з 8 претендентів будуть обрані 4 студенти, які цього літа стажуватимуться в Німеччині. Відбір претендентів на участь у програмі обміну здійснюється за критеріями професійних здібностей, вільного володіння німецькою мовою та активної участі у житті університету. Результати відбору будуть відомі трохи згодом.

Професор Карл-Фрідріх Клотц, координатор стажування зазначив, що всі претенденти повністю відповідають заявленим критеріям і кожен достойний стати учасником програми стажування.
Середа, 28 березня 2018

1 жовтня – Міжнародний день лікаря

Міжнародний день лікаря

З ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я у перший понеділок жовтня відзначається Міжнародний день лікаря. Це день солідарності та активних дій лікарів усього світу. У 1971 році була створена міжнародна медична гуманітарна організація Лікарі без кордонів – Medecins Sans Frontieres, MSF. Серед засновників – Міжнародний Червоний Хрест, Мальтійський орден і ЮНІСЕФ.

1 Червня – День захисту дітей

День захисту дітей

БЛАГОДІЙНА АКЦІЯ. До Всесвітнього Дня захисту дітей лікарі-інтерни першого і другого року навчання, студенти стоматологічного факультету Буковинського державного медичного університету, викладачі кафедри хірургічної і дитячої стоматології відвідали з подарунками Чернівецький міський притулок для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківської опіки.
 Також викладачами кафедри та лікарями-інтернами було проведено завершення планової санації вихованців Чернівецького багатопрофільного ліцею для обдарованих дітей.

10 вересня – Всесвітній день запобігання самогубствам

Самогубство – це слабість, капітуляція, воно ніколи не може бути виправданим, навіть тоді, коли людина втратила все – кохання, здоров’я, віру в себе, сенс життя. Прикро, але за останніми даними Державного комітету статистики України станом на січень-вересень 2006 року на 100 тисяч населення припадає скоєння 22 суїцидів. В порівняльному аналізі – ця причина смерті є найпоширенішою після природної смерті (від хвороб системи кровообігу), смерті від новоутворень та смерті від зовнішніх причин.

100-річчя Української революції 1917-1921 рр.

З метою гідного вшанування традицій боротьби за соборність і незалежність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності, виховання патріотизму