Відбувся навчальний семінар по роботі зі стресом і психотравмою

27-28 листопада у Чернівцях відбувся практичний семінар «Ресурси в роботі зі стресом, тривогою, травмою. Психологічна гнучкість», учасниками якого були понад 50 осіб - психологи, психотерапевти, соціальні працівники, волонтери, що надають допомогу постраждалим внаслідок кризових подій в Україні. Семінар проходив на базі Чернівецької обласної психіатричної лікарні за сприяння Вищого державного навчального закладу «Буковинський державний медичний університет». Метою семінару були навчання і обмін досвідом психологів щодо надання психологічної допомоги на ранніх стадіях переживання стресових і травматичних подій, що дозволить попередити розвиток у постраждалих посттравматичного стресового розладу (ПТСР), значно ефективніше протистояти стресу, відновити працездатність та нормалізувати функціонування в сім'ї та соціумі.

Ведучі семінару - Сидоренко Андрій та Микола Винницький, поділилися інформацію та досвідом, отриманими, зокрема, протягом програми обміну «Відкритий світ» (“Ореn world”) в Єльському університеті (США) у 2014 р. щодо того, як долати наслідки стресу, відновлювати відчуття самоконтролю та продовжувати ефективно функціонувати в стресових умовах. Під час семінару відбулося навчання для представників волонтерських громадських організацій з приводу пошуку нових ресурсів, покращення взаємодії та профілактики емоційного вигорання. Також відбувся перфоменс студентського playback театру «Луна». Playback театр у різних країнах використовується як форма «розумної» розваги та імпровізації, шлях розвитку відносин у різних спільнотах, вид унікальної зустрічі людей. Присутні отримують можливість спробувати себе у ролі драматурга і режисера «особистого спектаклю».

Простір playback - це простір, де немає заданого сценарію і попередньо підготовлених слів, а є лише глядач зі своєю історією. Щира взаємодія акторів і глядачів дозволяє побачити різні за емоційним наповненням історії, які є важливими та значимими для всіх учасників. Семінар організовано в рамках проекту “Соmmunity Self-help” (Спільноти самодопомоги), за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США

Вперше студентка коледжу БДМУ стала учасником Студентської республіки

4-7 липня в місті Вижниця відбувся Регіональний етап Студреспубліки, присвячений спеціальній темі цього року «Програма модернізації України». Близько 500 молодих активних студентів міста Чернівці у формі оргдіяльнісної гри три дні поспіль працювали над ідеями соціального та економічного розвитку області.

Дитина-інвалід: вирок чи виклик?

Відповідно до Декларації про права інвалідів (ООН, 1975 рік) термін «інвалід» означає будь-яку особу, яка не може самостійно забезпечити повністю або частково потреби нормальної особистої та/або соціального життя через нестачу фізичних або розумових можливостей.

Для молодих лідерів провели тренінг особистісного зростання

4 березня у рамках проекту студентського самоврядування Школа лідера,