В БДМУ відзначили День поезії

В БДМУ відзначили День поезії
З нагоди Всесвітнього дня поезії у ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» проведено низку заходів.
 
«Поезія єднає серця»
 
21 березня з нагоди Всесвітнього дня поезії, в студентському читальному залі бібліотеки БДМУ відбулася літературно-музична композиція «Поезія єднає серця».
 
Співробітники бібліотеки ознайомили студентів з історією свята, розповіли про ту роль, яку поезія відіграє в житті кожної людини.
 
Студенти та викладачі залюбки декламували поетів-класиків: Т. Шевченка, Л. Українку та сучасних поетів: В. Симоненка, Л. Костенко, Т. Севернюк, Г. Дущак та ін.
 
Поезія – це завжди крок вперед
 
від суєти, буденної нудоти
 
у стан душі, окриленої в лет,
 
до неба слів, до вільної свободи. О. Олехо
 
Родзинкою заходу стало декламуваннями іноземними студентами індійських поетів, зокрема: Вімана, Магадеві Верма, Кабіра.  Також мовою оригіналу звучали поезії М. Емінеску, Ф.Пессо, Д. Джозеф.
 
Емоційним завершенням заходу стало неперевершене виконання Богданом Ступкою вірша Ліни Костенко «Крила», представлене у відеоролику.
 
Захід підготували та провели співробітники бібліотеки: Світлана Тулевська, Марія Данилова, Оксана Буланже, Ганна Кіселиця, Наталія Жук  у співпраці з викладачем кафедри медичної та фармацевтичної хімії  Кропельницької Юлією Валеріївною зі студентами 1, 3 курсу коледжу БДМУ спеціальності «Фармація», та студентами іноземними громадянами 1 курсу 43, 51 гр., 2 курсу 45 гр.  Медичного факультету №3.
 
У 1999 році на 30 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. Генеральний директор ЮНЕСКО закликав усі держави, громадські організації та асоціації у Всесвітній день поезії віддати належне поезії та задуматися про ту фундаментальну роль, яку вона грає в діалозі між культурами — у діалозі, який є гарантом миру.
 
Всесвітній день поезії
 
“Words – so innocent and powerless as they are, as standing in a dictionary, how potent for good and evil they become in the hands of one who knows how to combine them.” Nathaniel Hawthorne
 
Студенти-фармацевти та іноземні студенти під керівництвом асистента кафедри медичної та фармацевтичної хімії  Барус Маріанна Маринівна читали свої улюблені вірші у Всесвітній день поезії.
 
Обрані студентами рядки показали глибину їх мислення та душевний стан. Усилу того, що серед молоді все менш популярним є читання поезії було доцільним відзначити День поезії читанням віршів на пам`ять.
Четвер, 22 березня 2018