Вельмишановні випускники БДМУ, 1 листопада 2018 року відбудуться урочистості та концерт з нагоди 55-річчя народного аматорського ансамблю пісні і танцю "Трембіта...

У місті вшанували пам’ять жертв голодоморів

День пам’яті жертв голодомору і політичних репресій в Україні щорічно відзначається в останню суботу листопада. Голодомор 1932 – 1933 рр. в Україні - масовий штучний голод, що призвів до багатолітніх людських втрат. 24 країни світу офіційно визнали Голодомор геноцидом українського народу. Мало знайдеться в історії не тільки України, а й світу таких жахливих трагедій, як голодомор 1932- 1933 рр. Український голодомор взагалі слід розглядати окремою сторінкою нашої історії – на своєму шляху український народ зазнав чимало трагічних випробувань, проте усе, що випало на його долю у той нібито мирний час, затьмарило своїм жахом навіть воєнне лихоліття. Спланований і реалізований комуністичним режимом голодомор та масові політичні репресії поставили під знак запитання саме існування української нації. З цієї нагоди викладачі та студенти БДМУ долучилися до міської акції вшанування пам'яті жертв голодоморів.

Студенти та викладачі БДМУ передали бійцям АТО одяг та ліки

До Дня Святого Миколая студенти коледжу БДМУ та викладачі кафедри догляду за хворими та вищої медсестринської освіти передали бійцям-учасникам АТО, які нині перебувають на передовій військових дій на Сході України, теплі речі та ліки.

13 листопада – Всесвітній день сліпих

13 листопада 1745 року у Франції народився Валентин Гаюї – відомий педагог, який заснував в Парижі та Петербурзі декілька шкіл та підприємств для сліпих. На честь відомого науковця, в день його народження, у всьому світі відзначається День сліпих.

15 листопада – День відмови від тютюнопаління

Тютюнопаління – одне з найбільш поширених видів побутової токсикоманії, найпоширеніша у всьому світі шкідлива звичка. Залежність від тютюну внесено в Міжнародну класифікацію хвороб. Палінням спричинені 30% усіх смертей від онкологічних захворювань. Воно зумовлює розвиток раку органів дихання, включаючи порожнину рота і верхніх дихальних шляхів, стравоходу, підшлункової залози. Доза нікотину 60мг – сметрельна, в одній сигареті в середньому – 0,5 мг.