Фахівці БДМУ відвідали Щорічний конгрес Європейської асоціації урологів

Фахівці БДМУ відвідали Щорічний конгрес Європейської асоціації урологів

Конгрес Європейської асоціації урологів (European Association of Urology) – найважливіша щорічна урологічна подія в Європі. В 2014 році – це вже 29-ий Конгрес, в якому прийняли участь понад 14000 урологів з усіх країн. Цьогоріч форум відбувався упродовж 11-15 квітня в “столиці Скандинавії” – в Стокгольмі (Швеція).

Наукова програма медичного форуму пропонувала всестороннє охоплення урології та її субспеціальностей, забезпечуючи урологам безмежні можливості для удосконалення своїх знань. Буковину та БДМУ на Конгресі представляли професор Олександр Федорук, професор Валерій Зайцев та магістрант Маркіян Степанченко.

У фокусі Конгресу цього разу були: андрологія в здоровому старінні чоловіків, зокрема активно обговорювалося використання замісної гормональної терапії з її перевагами та можливими небажаними наслідками; уроонкологія, зокрема вчасна ефективна діагностика раку сечового міхура, тактика при резистентному до кастрації раку простати та інші; функціональна та нейроурологія; дитяча урологія; уротрансплантологія; реконструктивна та роботизована урологія; едоурологія та уролітіаз; симптоми нижніх сечових шляхів; інфекції в урології; чоловіче безпліддя; еректильна дисфункція та багато інших. Також було проведено велику кількість майстер-класів з вищенаведених проблем урології, що мали форму від лекційного викладу та мозкового штурму до відпрацювання практичних навичок на тренажерах чи реальній ендоскопічній апаратурі, зокрема роботах “Da Vinci”.