У БДМУ відбулися Горбуновські читання

У БДМУ відбулися Горбуновські читання

5-6 травня на базі БДМУ проходили читання «Екологічний стан і здоров’я жителів міських екосистем», присвячені пам’яті Віктора Горбунова – відомого громадського діяча та науковця Буковини.
Читання проводяться з ініціативи Буковинського державного медичного університету, Національного технічного університету «Харківський політехнічний університет», Департаменту екології та туризму Чернівецької обласної державної адміністрації, Національного Екологічного Центру України та за сприяння Чернівецької міської ради і Національного природного парку «Вижницький». Цьогорічні «Горбуновські читання» включені до Реєстру з’їздів, конгресів, симпозіумів та науково-практичних конференцій, які проводитимуться у 2016 році. Конференція відбулася за участю науковців Республіки Болгарія та Республіки Молдова.  

У містах України  проживає близько 70 % населення країни, що безумовно визначає їх роль в загальному медико-екологічному та економічному балансі країни. З появою мегаполісів та їх стихійною реконструкцією за останні роки різко зріс вплив міста на повітряний і водний басейни, зелені насадження, ґрунти міської екосистем, що в кінцевому підсумку визначає популяційне здоров’я його жителів. Даний факт придає читанням особливої актуальності.

До участі в Горбуновських читаннях направили заявки та матеріали представники більше 40 навчальних, науково-дослідних закладів, державних та громадських організацій України, зарубіжні партнери За рекомендацією програмного наукового комітету до початку читань видано збірник матеріалів. Дане видання може бути використано державними службовцями, науковцями, педагогічними працівниками, які працюють в напрямку збереження здорового довкілля та екологічної безпеки.

Відкрив читання ректор БДМУ Т. Бойчук. З вітальним словом до гостей звернулися: Заступник Чернівецького міського голови В. Сердюк, Консул Посольства України в Республіці Молдова В. Манжола, Генеральний Директор Національного Центру Громадського Здоров’я, Перший Заступник Головного Санітарного Лікаря Республіки Молдова І. Бахнарел, професор Національного військового університету імені Васила Левські, Велико- Тирново, Болгарія Є. Стоянов.

З доповідями на пленарному засіданні виступили відомі вчені провідних навчальних закладів України, Республіки Молдова та Болгарії. Учасники читань обговорили коло питань, пов’язаних із загостренням проблем екологічної безпеки міських екосистем, адаптації жителів міст та міських біогеоценозів до глобальної зміни клімату, забруднення атмо-, гідро-, та літосфери, гієнічним аспектам формування здорового способу життя у міському середовищі та клінічним особливостям перебігу ряду захворювань.

 

Галерея зображень: 
У БДМУ відбулися Горбуновські читання
У БДМУ відбулися Горбуновські читання
У БДМУ відбулися Горбуновські читання
У БДМУ відбулися Горбуновські читання
У БДМУ відбулися Горбуновські читання
У БДМУ відбулися Горбуновські читання
У БДМУ відбулися Горбуновські читання