Вельмишановні випускники БДМУ, 1 листопада 2018 року відбудуться урочистості та концерт з нагоди 55-річчя народного аматорського...

Студенти БДМУ долучилися до Всесвітньої акції «LOTS OF SOCKS»

21 березня 2017 року відзначається Міжнародний день людини із синдромом Дауна. Ця дата була визначена вперше у 2006 році і є символічною: 21-ий день третього місяця , оскільки синдром Дауна – це трисомія по 21-ій хромосомі.

З нагоди цього дня студенти IV курсу 5-ої групи медичного факультету №1 з куратором групи Олександром Буряком та головним куратором факультету Оліник Оксаною провели просвітницьку акцію в парку ім. Т.Г.Шевченка під назвою «LOTS OF SOCKS», яка ініційована міжнародною організацією Down Syndrome International.

Під час акції студенти роздавали людям інформаційні листівки з короткими відомостями про синдром Дауна та розповідали про те, як важливо допомагати таким дітям.

Адже головна небезпека для людей з особливими потребами – нье проблеми зі здоров'ям, а забобони оточуючих. Саме вони створюють бар'єри, перешкоджають людям (дітям і дорослим) з синдромом Дауна отримувати необхідну підтримку.

Люди із зайвою хромосомою здатні розвиватися і творити – їм потрібно тільки трохи більше допомоги, уваги і розуміння з боку сім'ї та суспільства.

Активісти вдягнули непарні яскраві шкарпетки, як символ додаткової хромосоми і, таким чином, проявили толерантність та підтримку людям із цим генетичним синдромом. Перехожі звертали увагу на студентів, тому вони змогли відчути, як це бути особливим, не таким як усі.

З кожним роком до акції «LOTS OF SOCKS» долучається все більше і більше людей. В БДМУ ця акція проводилась вперше, але не востаннє, стверджують організатори Оскільки хто, як не студенти-медики, розуміють всю серйозність і необхідність підтримки діток із синдромом Дауна?

Галерея зображень:
Студенти БДМУ долучилися до Всесвітньої акції «LOTS OF SOCKS»

1 Червня – День захисту дітей

День захисту дітей

БЛАГОДІЙНА АКЦІЯ. До Всесвітнього Дня захисту дітей лікарі-інтерни першого і другого року навчання, студенти стоматологічного факультету Буковинського державного медичного університету, викладачі кафедри хірургічної і дитячої стоматології відвідали з подарунками Чернівецький міський притулок для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківської опіки.
 Також викладачами кафедри та лікарями-інтернами було проведено завершення планової санації вихованців Чернівецького багатопрофільного ліцею для обдарованих дітей.

11 грудня – Всесвітній день хворого на бронхіальну астму

Всесвітній день хворого на бронхіальну астму

Бронхіальна астма одна з найбільш поширених захворювань. На сьогодні у світі на цю хворобу страждають близько 300 млн. людей. Поширеність бронхіальної астми залежить від низки фактів: інтенсивності експозиції алергенів, забруднення навколишнього середовища, зміни харчового раціону, імунної реактивності і генетичних особливостей.

13 листопада – Всесвітній день сліпих

13 листопада 1745 року у Франції народився Валентин Гаюї – відомий педагог, який заснував в Парижі та Петербурзі декілька шкіл та підприємств для сліпих. На честь відомого науковця, в день його народження, у всьому світі відзначається День сліпих.

14 листопада – всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

На сьогодні цукровий діабет набув ознак “неінфекційної епідемії”, яка охопила близько третини мільярда жителів нашої планети. За даними експертів ВООЗ, до 2030 року очікується збільшення кількості хворих у 1,5 раза. В Україні за останні 15 років захворюваність на цю ендокринно-обмінну патологію підвищилася вдвічі. Кількість пацієнтів з діабетом ще у 2006 році подолала мільйонну позначку, а вже на початку 2013 року число зареєстрованих хворих досягло 1,3 млн. осіб. В Чернівецькій області на обліку перебуває понад 30 тис. хворих на цукровий діабет.