Шановні випускники Буковинського державного медичного університету!

У 2019 році  університет святкуватиме 75-річчя. У зв’язку з цим  планується проведення різноманітних заходів, в тому числі і презентації художньо-мистецьких робіт випускників БДМУ.

...

На кафедрі нервових хвороб інтерни провели круглий стіл

На кафедрі нервових хвороб інтерни провели круглий стіл

На неврологічні захворювання хворіють більшість людей, оскільки немає жодної людини в світі, яка б хоч раз у житті не відчула м’язовий біль, запаморочення чи безсоння.

В Європі захворювання неврологічного профілю діагностуються у 1/4 населення, а витрати на їх лікування становлять 1/3 витрат, що спрямовуються на медичні цілі. Питання ранньої діагностики захворювань нервової системи сьогодні часто лягає на плечі лікарів загальної практики. Сімейний лікар допомагає хворим з хронічними захворюваннями нервової системи, надає першу допомогу при невідкладних станах. У структурі захворювань на амбулаторному прийомі в сімейного лікаря неврологічна патологія діагностується майже в 30% пацієнтів.

Щорічно 1 грудня медичною світовою спільнотою відзначається день невролога. З цієї нагоди на кафедрі нервових хвороб, психіатрії та медичної психології ім. С.М. Савенка проведено круглий стіл з інтернами, що здобувають спеціальність «Загальна практика-сімейна медицина» (керівник к.мед.н., доцент Яремчук О.Б.) на тему «Захворювання нервової системи в практиці сімейного лікаря».

Особливу увагу було приділено питанням ранньої діагностики неврологічних захворювань, наданню невідкладної допомоги при гострих станах, лікуванню больових синдромів. Наголошено на важливій ролі сімейного лікаря в діагностиці і лікуванні захворювань нервової системи.

Усі присутні взяли участь в ініційованій дискусії про проблеми та перспективні плани надання допомоги хворим з захворюваннями нервової системи в Україні та світі.