Шановні випускники Буковинського державного медичного університету!

У 2019 році  університет святкуватиме 75-річчя. У зв’язку з цим  планується проведення різноманітних заходів, в тому числі і презентації художньо-мистецьких робіт випускників БДМУ.

...

На кафедрі нервових хвороб інтерни провели круглий стіл

На неврологічні захворювання хворіють більшість людей, оскільки немає жодної людини в світі, яка б хоч раз у житті не відчула м’язовий біль, запаморочення чи безсоння.

В Європі захворювання неврологічного профілю діагностуються у 1/4 населення, а витрати на їх лікування становлять 1/3 витрат, що спрямовуються на медичні цілі. Питання ранньої діагностики захворювань нервової системи сьогодні часто лягає на плечі лікарів загальної практики. Сімейний лікар допомагає хворим з хронічними захворюваннями нервової системи, надає першу допомогу при невідкладних станах. У структурі захворювань на амбулаторному прийомі в сімейного лікаря неврологічна патологія діагностується майже в 30% пацієнтів.

Щорічно 1 грудня медичною світовою спільнотою відзначається день невролога. З цієї нагоди на кафедрі нервових хвороб, психіатрії та медичної психології ім. С.М. Савенка проведено круглий стіл з інтернами, що здобувають спеціальність «Загальна практика-сімейна медицина» (керівник к.мед.н., доцент Яремчук О.Б.) на тему «Захворювання нервової системи в практиці сімейного лікаря».

Особливу увагу було приділено питанням ранньої діагностики неврологічних захворювань, наданню невідкладної допомоги при гострих станах, лікуванню больових синдромів. Наголошено на важливій ролі сімейного лікаря в діагностиці і лікуванні захворювань нервової системи.

Усі присутні взяли участь в ініційованій дискусії про проблеми та перспективні плани надання допомоги хворим з захворюваннями нервової системи в Україні та світі.