У БДМУ відбулася урочиста посвята першокурсників

Урочиста посвята першокурсників

31 серпня у ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» відбулися урочистості з нагоди посвяти більше ніж тисячі першокурсників у студенти. Заходи з нагоди початку нового навчального року та посвяти першокурсників медичних факультетів №1, №2, №4, фармацевтичного, стоматологічного факультетів та коледжу БДМУ проходили у Палаці «Академічний». Церемонія розпочалася хвилиною мовчання за Героями, які поклали своє життя, захищаючи мир в Україні, а учасники народного аматорського студентського театру БДМУ подарували присутнім театральну композицію «Жити в мирі і любові».

Ректор Тарас Бойчук привітав студентів у дружній родині медичного університету. Він зазначив, що цього року подали заяви понад 8,5 тисяч абітурієнтів, але вступили до університету тільки найкращі. За кількістю поданих заяв серед вищих медичних навчальних закладів України БДМУ посідає 4-те місце.

А за показником прохідного балу на спеціальність «Лікувальна справа» університет посів 1 місце та 4 місце – на спеціальність «Педіатрія» серед ВМНЗ України.

На свято до першокурсників завітали поважні гості: голова Чернівецької обласної державної адміністрації Олександр Фищук, керуючий справами Чернівецької обласної ради Микола Борець, директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Оксана Андрієць, заступник начальника управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради Галина Бовкун, голова Чернівецької обласної ради профспілок Володимир Шкварковський, начальник Головного управління Держсанепідслужби у Чернівецькій області, головний державний санітарний лікар Чернівецької області Наталія Гопко.

«Шановні першокурсники, Ви маєте змогу навчатися в одному з найкращих вищих навчальних закладів. Буковинський державний медичний університет – це гордість Буковини, гордість нашої держави. У Вас є всі умови для того, щоб стати справжніми професіоналами: професорсько-викладацький склад БДМУ знаний у всьому світі, вуз забезпечений потужною матеріально-технічною базою. Бажаю Вам легкої життєвої дороги і мирного неба. Будьте мудрими, цінуйте і шануйте батьків, примножуйте славу свого навчального закладу», - привітав студентів з Днем знань Олександр Фищук.

Оксана Андрієць поздоровила першокурсників та їхніх батьків з тим, що вони обрали Буковинський державний медичний університет, знаний не тільки в Україні, але й далеко за її межами. Директор Департаменту охорони здоров’я висловила слова привітання колективу університету, який здійснює підготовку нового покоління медиків.

Від імені управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради Галина Бовкун побажала першокурсникам наполегливої праці та успіхів у навчанні: «Ставте перед собою амбітні цілі й сміливо йдіть до них. Нехай на Вашому шляху завжди будуть надійні друзі».

Зі знаменною подією у житті від імені всіх батьків з вітаннями звернулися матері першокурсників Іванна Тащук та Оксана Левандовська: «Дорогі наші сини і доньки, наші першокурсники! Нехай дорога у майбутнє, що відкриває ще незвідані світи, буде для Вас легкою і щасливою, захоплюючою і дивовижною. Нехай цей навчальний рік стане для Вас початком подорожі для підкорення нових вершин».

Під час урочистостей випускники привітали першокурсників та побажали їм гідно підтверджувати статус студента БДМУ. Апогеєм свята стало прийняття клятви першокурсника.

Студенти, які вперше вдягли лікарські халати і шапочки, урочисто проголосили клятву старанно вчитися й бути гідними свого звання.

Ректор університету Тарас Бойчук вручив першокурсникам символічний Студентський квиток та Ключ до знань і побажав успішного навчання та захоплюючого студентського життя.