"Трембіта" повернулася з фестивалю в Румунії

Народний аматорський ансамбль пісні та танцю «Трембіта» повернувся з гастролей в Румунії.
THE INTERNATIONAL FESTIVAL OF FOLKLORE «BARAGAN'S FLOWER» проходив у м. Слобозія з 9 по 12 червня. З першого дня учасників ансамблю захопила феєрія фестивалю. Після відвідин пам’ятних місць Слобозії на них чекав виступ для жителів села Facaeni. На сцені поєдналися дві культури – українська та румунська, бо село має свій фольклорний ансамбль «Dorulet», який танцював у перервах між виступами «Трембіти». Наступного дня вже вранці троє представників від нашого ансамблю в найкращому національному вбранні вирушили на зустріч з представниками місцевої влади до культурного центру «Lonel Perlea» (Slobozia). Під час круглого столу колективи презентували себе, обмінювались позитивними емоціями та подарунками. А вже ввечері фестиваль розпочався з параду всіх творчих колективів від муніципального стадіону. По дорозі до місця виступу всі ансамблі Болгарії, Латвії, України, Македонії, Сербії і Румунії танцювали та співали своїх народних пісень. Сам святковий концерт, до речі, був у прямому ефірі та розпочався традиційно з виступів представників  регіональної влади. Потім кожен колектив вітав учасників та гостей фестивалю рідною мовою з виконанням державного гімну. Сам виступ тривав 20 хвилин. Україна презентувала обряд традиційного буковинського весілля. Хочеться зазначити, що ансамбль «Трембіта» єдиний з колективів показував цілісне театралізоване дійство кращих українських традицій та обрядів. Завершився концерт спільними танцями всіх учасників ансамблю під виступ румунських колег. 11 червня колектив «Трембіти» вже чарував своїми виступами жителів села Giurgeni та доторкнувся до румунської культури через танці місцевого ансамблю «Valurile Dunarii». Останній день фестивалю для України був особливим, бо ансамбль давав концерт для всіх відпочиваючих курортного містечка Amara.

Кожен виступ ансамблю «Трембіта» - це бурхливі оплески, український запал та неймовірна позитивна енергетика. Всі, хто побували на виступах «Трембіти», були приємно здивовані та вражені експресією та цілісністю презентації кращих обрядів українського етносу.

Колектив ансамблю вже отримав запрошення на фестивалі до Македонії, Болгарії та Латвії.

Народний аматорський ансамбль пісні та танцю «Трембіта» щасливо повернувся додому на Україну. Але кожного учасника колективу будуть гріти неймовірні емоції неймовірного етно-фестивалю «Baragan's Flower».

Галерея зображень:
"Трембіта" повернулася з фестивалю в Румунії

Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття

Традиційно березень у Буковинському державному медичному університеті проходить у відзначенні важливої для кожного свідомого патріота-українця дати – річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

На кафедрі психології провели семінар про творчий шлях М.Г. Івасюка

З нагоди річниці народження письменника, літературознавця, громадського та культурного діяча Михайла Григоровича Івасюка викладач кафедри психології та соціології Олеся Павлюк організувала науковий семінар на тему «Життєвий та творчий шлях відомого буковинського письменника М.Г. Івасюка».

Пісня буде поміж нас

4 березня з нагоди Дня народження поета-пісняра, засновника української естрадної музики Володимира Івасюка в електронному читальному залі БДМУ № 1 відбулася година поезії.