«Українське товариство фізичної та реабілітаційної медицини»

«Українське товариство фізичної та реабілітаційної медицини»
У Києві 25 вересня 2014 відбулися збори Правління громадської організації «Українське товариство фізичної та реабілітаційної медицини» на базі ДП «Клінічний санаторій «Жовтень» ЗАТ «Укрпрофоздоровниця».
 
Щорічно в Україні помирають близько 700 тисяч людей, більше половини з них – від серцево-судинних захворювань. Кількість українців за роки незалежності скоротилася з 52 до 45,5 млн осіб. За даними Державної служби статистики, в 2012 році в Україні померли 663 тисячі осіб, а в першому півріччі 2013 року – 335 тисяч. З них 225 тисяч, тобто майже 70% – від хвороб системи кровообігу. Після хвороб серця і судин найбільше життів українців забрали: рак – понад 45 тисяч, хвороби дихальних шляхів – 8,6 тисяч, СНІД, туберкульоз та інші інфекційні захворювання – 6,6 тисяч українців. Кожен четвертий житель України не доживає до 60 років, а кожен десятий – до 35 років. Тривалість життя українців у середньому на 10 років нижча, ніж у країнах Європи, і на 18-19 років, ніж у Японії. Це свідчить про актуальність етапності реабілітаційної допомоги населенню на рівні стаціонару, санаторію та поліклініки з контролем за відновленням здоров’я населення, що дасть можливість впливати на смертність та інвалідизацію пацієнтів.
 
На зборах були присутні голова Правління Приватного акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» Субота М.В., перший заступник директора Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності  Чижевський В. Ю., які у своїх виступах підтримали необхідність створення такої організації.
Голова громадської організації Владимиров О.А. про її створення та утворення регіональних осередків товариства. Заступник голови Правління –Семикопна Т.В. повідомила присутнім інформацію про Європейські товариства фізичної та реабілітаційної медицини та можливості співпраці з ними. Були проведені вибори заступників Голови Правління та членів Правління товариства.
Від Буковини спільноту спеціалістів з реабілітаційної медицини представляла професор кафедри внутрішньої медицини, фізичної реабілітації та спортивної медицини БДМУ Полянська О. С., яка була обрана членом Правління товариства та включена в робочу групу з розробки основних напрямків роботи товариства.
Перед присутніми виступив полковник міліції, військовий лікар, професор Стеблюк В.В., який бере участь у військових діях у зоні АТО. Він наголосив на необхідності розробки алгоритмів реабілітаційної допомоги постраждалим у зоні антитерористичної операції.
Також на зборах обговорювались питання затвердження зразка «Сертифікату» члена товариства, логотипу товариства, єдиного бланку товариства, залучення спонсорських благодійних коштів, створення сайту і видання журналу «Фізична та реабілітаційна медицина»