Шановні випускники Буковинського державного медичного університету!

У 2019 році  університет святкуватиме 75-річчя. У зв’язку з цим  планується проведення різноманітних...

«Українське товариство фізичної та реабілітаційної медицини»

У Києві 25 вересня 2014 відбулися збори Правління громадської організації «Українське товариство фізичної та реабілітаційної медицини» на базі ДП «Клінічний санаторій «Жовтень» ЗАТ «Укрпрофоздоровниця».

Щорічно в Україні помирають близько 700 тисяч людей, більше половини з них – від серцево-судинних захворювань. Кількість українців за роки незалежності скоротилася з 52 до 45,5 млн осіб. За даними Державної служби статистики, в 2012 році в Україні померли 663 тисячі осіб, а в першому півріччі 2013 року – 335 тисяч. З них 225 тисяч, тобто майже 70% – від хвороб системи кровообігу. Після хвороб серця і судин найбільше життів українців забрали: рак – понад 45 тисяч, хвороби дихальних шляхів – 8,6 тисяч, СНІД, туберкульоз та інші інфекційні захворювання – 6,6 тисяч українців. Кожен четвертий житель України не доживає до 60 років, а кожен десятий – до 35 років. Тривалість життя українців у середньому на 10 років нижча, ніж у країнах Європи, і на 18-19 років, ніж у Японії. Це свідчить про актуальність етапності реабілітаційної допомоги населенню на рівні стаціонару, санаторію та поліклініки з контролем за відновленням здоров’я населення, що дасть можливість впливати на смертність та інвалідизацію пацієнтів.

На зборах були присутні голова Правління Приватного акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» Субота М.В., перший заступник директора Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності  Чижевський В. Ю., які у своїх виступах підтримали необхідність створення такої організації.
Голова громадської організації Владимиров О.А. про її створення та утворення регіональних осередків товариства. Заступник голови Правління –Семикопна Т.В. повідомила присутнім інформацію про Європейські товариства фізичної та реабілітаційної медицини та можливості співпраці з ними. Були проведені вибори заступників Голови Правління та членів Правління товариства.
Від Буковини спільноту спеціалістів з реабілітаційної медицини представляла професор кафедри внутрішньої медицини, фізичної реабілітації та спортивної медицини БДМУ Полянська О. С., яка була обрана членом Правління товариства та включена в робочу групу з розробки основних напрямків роботи товариства.
Перед присутніми виступив полковник міліції, військовий лікар, професор Стеблюк В.В., який бере участь у військових діях у зоні АТО. Він наголосив на необхідності розробки алгоритмів реабілітаційної допомоги постраждалим у зоні антитерористичної операції.
Також на зборах обговорювались питання затвердження зразка «Сертифікату» члена товариства, логотипу товариства, єдиного бланку товариства, залучення спонсорських благодійних коштів, створення сайту і видання журналу «Фізична та реабілітаційна медицина»

В БДМУ обговорили актуальні питання внутрішньої медицини

9 квітня в приміщенні Палацу “Академічний” співробітники кафедр сімейної медицини та пропедевтики внутрішньої медицини Буковинського державного медичного університету сумісно з Департаментом охорони здоров’я та цивільного захисту населення Чернівецької облдержадміністрації проведено сумісне засідання Асоціації сімейних лікарів Чернівецької області та Асоціації терапевтів ім.

День фізичної культури та спорту

У суботу 13 вересня у Буковинському державному медичному університеті традицій

У суботу 13 вересня у Буковинському державному медичному університеті традиційно відзначали День фізичної культури та спорту. Напередодні впродовж кількох днів в університеті проводилися змагання з різних видів спорту.

Профілактика артеріальної гіпертензії

До Всесвітнього дня здоров’я на базі міської клінічної лікарні №3 співробітники кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб Буковинського державного медичного університету провели майстер-клас з вимірювання артеріального тиску та прочитали лекцію “Модифіковані та немодифіковані фактори ризику артеріальної гіпертензії” для студентів лікувального та стоматологічного факультетів.

Студенти БДМУ – учасники програми “Студенти-медики без кордонів” пройшли літнє стажування у Австрії

Студенти-медики без кордонів

Упродовж липня 5 студентів Буковинського державного медичного університету – учасників програми “Lions Club” “Студенти-медики без кордонів” пройшли літнє стажування у Австрії. Студенти БДМУ проходили стажування у найкращих лікувальних установах Австрії:Євгеній Крижевський проходив стажування у травматологічному відділенні лікарні м.Відень; Євгеній Піжовський – у хірургічному відділенні лікарні м.Шайбс; Марія Бобак – у хірургічному відділенні лікарні м.Мельк; Володимир Саламащак – у хірургічному відділенні лікарні м.Санкт-Пельтен; Марія Глуха – у неврологічному відділення лікарні м.Відень.