Сучасні аспекти здорового способу життя

Сучасні аспекти здорового способу життя

7 квітня 2017 року до Всесвітнього дня здоров’я відбувся круглий стіл зі студентами 20 групи 3 курсу медичного факультету № 2, організований куратором групи доцентом кафедри фармакології Інною Кишкан.

Найбільшою цінністю в житті людини є повноцінне здоров’я. За словами древньогрецького філософа Аристотеля «Здоров’я людини – щастя». Здоров’я певною мірою залежить від генетичних чинників, факторів навколишнього середовища та якості медичного обслуговування і, найбільше, від умов та способу життя людини, її ставлення до власного здоров’я.

Під час круглого столу студенти у вигляді цікавої дискусії зазначили основні складові здорового способу життя, важливість раціонального збалансованого харчування та наслідки негативного впливу на організм людини споживання трансгенних продуктів харчування.

За даними ВООЗ, 80% усіх захворювань тією чи іншою мірою пов’язані з харчуванням, а 40% із них – безпосередньо з фактором харчування людини.

Також обговорили питання поширеності шкідливих звичок, особливо, серед молоді, які порушують фізичний і психічний розвиток дітей, погіршують працездатність, збільшують ризик серцево-судинних та онкологічних захворювань, скорочують якість і тривалість життя людини. У ході дискусії куратор звернула увагу присутніх на важливості популяризації здорового способу життя, нагадавши відоме твердження римського філософа Сенеки, що «уміння продовжити життя – в умінні не скорочувати його».