Студенти БДМУ розписували писанки

5 квітня співробітниками кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб Буковинського державного медичного університету (доценти Ірина Окіпняк та Оксана Микитюк) проведено майстер-клас для всіх зацікавлених, зокрема, для студентів 3 курсу із Індії, присвячену українським традиціям святкування Великодня та його символу – писанці.

Відвідувачі майстер-класу дізналися більше про значення писанки, технологію розпису, значення основних символів та кольорів, які використовували наші предки. Всім бажаючим була надана можливість виготовити писанку в традиційній техніці власноруч; так, студенти із Індії поєднали українські традиції та символізм власної культури, виготовивши цілий ряд “писанок з орнаментами миру, міжрелігійної культури і дружби”.

Бережімо життя та мир на планеті Земля

Як невід’ємна частина загальнолюдської культури, екологічна культура формується на основі екологічної освіти молоді, виховання екосистемного мислення, тобто, погляду на природу, як на цілісну живу оболонку Землі та людину, як її складову.

В БДМУ проведено “круглий стіл” присвячений першій Конституції України

Конституція Пилипа Орлика є однією з перших у світі конституцій, яка була прийнята у Бендерах на зборах козацтва 5 квітня 1710 року. В історії вона залишилася, як оригінальна правова пам’ятка. Такий документ правового характеру вперше в Європі обґрунтовував можливість існування парламентської демократичної республіки.

В БДМУ провели “Годину поезії”

З нагоди Всесвітнього дня поезії, що відзначається 21 березня, в науковій бібліотеці Буковинського державного медичного університету проведено “Годину поезії”.

Вшановуючи пам'ять буковинської орлиці

27 листопада 1863 року народилася українська письменниця Ольга Кобилянська. Завдяки новаторству, співзвучності прогресивним тенденціям світової літератури проза Ольги Кобилянської викликає значний інтерес не лише в нашій країні, а й за її межами. Кращі твори письменниці вийшли у перекладах багатьма мовами, піднімаючи міжнародний престиж українського слова.