Шановні випускники Буковинського державного медичного університету!

У 2019 році  університет святкуватиме 75-річчя. У зв’язку з цим  планується проведення різноманітних...

Студентка БДМУ – переможець обласного етапу Міжнародного конкурсу з української мови

Студентка БДМУ – переможець обласного етапу Міжнародного конкурсу з української
17 лютого відбулося проведення фінального етапу та нагородження переможців обласного етапу ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Цьогоріч  у цьому престижному конкурсі у номінації «Студенти вищих навчальних закладів нефілологічного спрямування» перемогу здобула студентка 15 групи І курсу медичного факультету №2 Ангеліна Кірушок (науковий керівник доцент кафедри суспільних наук та українознавства Шутак Л.Б.).

Ангеліну нагороджено дипломом І ступеня, а її наукового керівника – грамотою Департаменту освіти і науки облдержадміністрації за популяризацію української мови серед студентів.

Від імені ректорату щиро вітаємо Ангеліну та її наукового керівника з перемогою та бажаємо нових здобутків та напрацювань.

«Мово рiдна, слово рiдне! Хто вас забуває, той у грудях не серденько, а лиш камiнь має», – саме цими словами Сидора Воробкевича звернулася до учасників Міжнародного конкурсу представник Ліги українських меценатів Олена Кульбабська під час нагородження переможців обласного етапу.

Щорічний конкурс знавців української мови має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу. Щороку у престижному конкурсі беруть участь учні закладів середньої, професійно-технічної освіти, студенти та курсанти закладів вищої освіти усіх рівнів акредитації, а також молоді люди з різних куточків світу. Саме тому особливо приємно, що майбутні лікарі беруть участь у цьому фестивалі української мови, посідаючи чільні місця і на обласному, й на Міжнародному рівнях.

Нагадаємо, Петро Яцик – видатний український бізнесмен і меценат, одна із найвизначніших особистостей сучасного українського світу (хоч і проживав у Канаді, але завжди гордо називав себе українцем). Він учив людей бути багатими не тільки у прямому значенні цього слова, а й багатими думкою та словом.

В БДМУ відбулася он-лайн лекція доктора медицини Г.Дамманна

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ. Вісім років триває співпраця Буковинського державного медичного університету та психіатричної клініки м. Мюнстерлінген (Швейцарія).

На кафедрі клінічної імунології провели заходи до Дня науки

У рамках відзначення «Дня науки» кафедрою клінічної імунології, алергології та ендокринології Буковинського державного медичного університету було проведено ряд заходів.

Студентка БДМУ представила свою роботу на міжнародному конгресі в Польщі

Упродовж 7–10 травня у м. Варшава (Польща) проходив XІ Варшавський міжнародний медичний конгрес (11th Warsaw International Medical Congress).

У роботі конгресу взяли участь понад 500 представників з 29 країн світу. Наукові дослідження були представлені у 20 секціях й опубліковані в науковому журналі "Arhives of medical science".

123 роки від дня народження Михайла Афанасійовича Булгакова

Михайло Булгаков народився 15 (за старим стилем 3) травня 1891 року в сім’ї викладача Київської духовної академії Афанасія Івановича Булгакова в Києві на Воздвиженській вулиці, 28 – в будинку священника Матвія Бутовського і за два тижні був ним охрещений у церкві Воздвиження Чесного Хреста Господнього на Подолі.