Шановні випускники Буковинського державного медичного університету!

У 2019 році  університет святкуватиме 75-річчя. У зв’язку з цим  планується проведення різноманітних...

Студенти університету відвідали Центр СНІДу

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом за ініціативи та координації асистента кафедри мікробіології та вірусології Валентини Степанівни Джуряк проведено ознайомчу екскурсію студентів 7 групи 3 курсу медичного факультету № 1 до Обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом (Центру СНІДу).

Студенти дізналися, що офіційно в Центрі на обліку знаходяться 2 тис. пацієнтів, з яких 817 – підлягають ретровірусній терапії.

Завідувач лабораторії Центру СНІДу Мудряк Анна Флорівна показала студентам лабораторію, яка складається з 6 кімнат: кімната де сортують, маркують матеріал і заповнюють бланки, кімната, де безпосередньо проводять дослідження за допомогою ІФА та імуноблотингу, кімната де розташований автоматичний геманалізатор і, де проводять розгорнутий аналіз крові хворим, кімната, де розташований біохімічний автоматичний аналізатор, кімната де проводять дослідження на опортуністичні інфекції, TORCH інфекції, гепати В, С. У центрі також знаходяться кабінети психолога, лікаря-інфекціоніста, кабінет Довіри.

Старша медична сестра Роман Олена Валеріївна показала студентам склад, де зберігаються препарати виробництва Індії та України, які видають хворим. Також у центрі є препарати, що використовують для лікування дітей у вигляді суспензії.

Студенти побували у кабінеті для забору крові, де кров маніпуляційна медсестра забирає в одноразову пластикову пробірку за спеціальною методикою без шприца зразу в пробірку. Всі студенти та викладач здали з діагностичною метою кров. Ознайомлення з Обласним центром з профілактики та боротьби зі СНІДом (Центром СНІДу) допомогло студентам оволодіти знаннями з профілактики та боротьби зі ВІЛ-інфецією/СНІДом, які проводяться на теренах Чернівецької області.

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом!

У травні 1988 року Всесвітня організація охорони здоров’я прийняла резолюцію, в якій 1 грудня офіційно оголошено Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом. У цей день поширюється інформація про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе глобальна епідемія «чуми ХХ-го століття», а нині вже і «ХХI-го століття».

«Імунітет - непомітна броня»

26 листопада на базі Міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді для вихованців гуртків екологічного, біологічного, науково-дослідницького профілів під керівництвом завідувача кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб професора Колоскової О.К., за участі асистентів кафедри Шаховою О.О. та Власовою О.В.

Акція до Всесвітнього дня чистих рук

За ініціативи в.о. студдеканата та старост курсів медичного факультету №2 БДМУ 15 жовтня студенти відвідали КМУ "Обласний спеціалізований будинок дитини" м. Чернівців.

В БДМУ зареєстровано новий науковий журнал

У Буковинському державному медичному університеті заснований міжнародний науковий журнал “Актуальні питання суспільних наук та історії медицини”, який зареєстрований в Державній реєстраційній службі України (Свідоцтво про державну реєстрацію № 20497-10297P від 27.12.2013 – Серія КВ; ISSN: 2311-9896).