Студенти розповідали чернівчанам про профілактику ГРВІ

Студенти розповідали чернівчанам про профілактику ГРВІ

що приносить неабиякі незручності для повсякденного життя. Студенти медичного факультету №1 спільно з кафедрою інфекційних хвороб та епідеміології БДМУ провели просвітницьку акцію для мешканців міста.

Метою акції було привернення уваги людей до профілактичних заходів для запобігання зараження і розповсюдження вірусів.

Під час акції студенти-медики роздавали листівки, що містили корисну інформацію про ознаки, профілактику та лікування ГРВІ, а щоб зацікавити та привернути увагу перехожих, роздавали цибулю, часник та яблука для зміцнення імунітету.

Акцію відвідали помічник ректора з іміджевої політики БДМУ проф. Алла Борисюк та асистент кафедри фтизіатрії і пульмонології Інга Єременчук.


Гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) – найпоширеніше інфекційне захворювання в світі, до якого сприйнятливі всі люди.

Профілактика ГРВІ

Потрібно уникати скупчень людей з метою зменшення вірогідністі контактів з хворими людьми. Особливо це актуально під час сезонного захворювання на ГРВІ – з листопада по лютий.

Користуйтеся одноразовими масками, щоб захистити себе і оточуючих від зараження. Маска ефективна, якщо вона прикриває рот і ніс.

Прикривайте рот і ніс під час кашлю та чханні, щоб запобігти поширенню інфікованих краплин слизу, які є джерелом зараження. Якщо ви прикрили рот руками, їх необхідно одразу вимити з милом чи обробити дезінфікуючим гелем, інакше всі ваші наступні дотики становитимуть небезпеку для інших.

Регулярне та збалансоване харчування, запобігання стресових ситуацій, повноцінний сон – підвищують опірну здатность організму.

«Профілактика – методи попередження розвитку будь-якого захворювання».