1 березня – Всесвітній день імунітету

Цей день став відзначатися спочатку медичною громадськістю за ініціативою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) з 2002 року з метою залучення широкої громадської уваги до проблем, пов’язаних з поширеністю різних імунних захворювань, а також зі збереженням та зміцненням імунітету в цілому.

Акція з нагоди Дня Імунітету в дитячій школі-інтернат м. Чернівці за участю студентів 5-го курсу 7-ї групи. Проведено розмови з учнями 9-11 класів про те як зберегти та зміцнити імунітет. Символічно дітям роздано вітаміни С для зміцнення імунітету.

Також з учнями ЗОШ №15 проведена бесіда про імунітет та вікторина з школярами про дослідження імунітету.

1 грудня – День невролога

День невролога

Від імені ректорату Буковинського державного медичного університету щиросердно вітаємо неврологів з професійним святом, бажаємо творчих успіхів, міцного здоров’я, натхнення у вашій нелегкій праці.

1 жовтня – Міжнародний день лікаря

Міжнародний день лікаря

З ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я у перший понеділок жовтня відзначається Міжнародний день лікаря. Це день солідарності та активних дій лікарів усього світу. У 1971 році була створена міжнародна медична гуманітарна організація Лікарі без кордонів – Medecins Sans Frontieres, MSF. Серед засновників – Міжнародний Червоний Хрест, Мальтійський орден і ЮНІСЕФ.

11 грудня – Всесвітній день хворого на бронхіальну астму

Всесвітній день хворого на бронхіальну астму

Бронхіальна астма одна з найбільш поширених захворювань. На сьогодні у світі на цю хворобу страждають близько 300 млн. людей. Поширеність бронхіальної астми залежить від низки фактів: інтенсивності експозиції алергенів, забруднення навколишнього середовища, зміни харчового раціону, імунної реактивності і генетичних особливостей.

14 листопада – всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

На сьогодні цукровий діабет набув ознак “неінфекційної епідемії”, яка охопила близько третини мільярда жителів нашої планети. За даними експертів ВООЗ, до 2030 року очікується збільшення кількості хворих у 1,5 раза. В Україні за останні 15 років захворюваність на цю ендокринно-обмінну патологію підвищилася вдвічі. Кількість пацієнтів з діабетом ще у 2006 році подолала мільйонну позначку, а вже на початку 2013 року число зареєстрованих хворих досягло 1,3 млн. осіб. В Чернівецькій області на обліку перебуває понад 30 тис. хворих на цукровий діабет.