«Велич і сила Софії Окуневської»

«Велич і сила Софії Окуневської»

У Чернівецькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М. Івасюка 12 травня відбувся вечір-портрет «Велич і сила Софії Окуневської» з нагоди 150-річчя від дня народження видатної жінки-медика.

Від Буковинського державного медичного університету участь у заході взяли проректор з науково-педагогічної роботи та виховання Зорій Н. І., доцент кафедри акушерства і гінекології Ясніковська С. М., доценти кафедри суспільних наук та українознавства Шутак Л. Б., Навчук Г. В., директор Історико-медичного музею БДМУ Білоус В. І., студенти 1 та 6 курсу університету.

Зорій Н.І. підкреслила роль особистості лікаря Софії Окуневської у вихованні студентської молоді, а також значення її професійної діяльності у розвитку благодійництва та сестринської справи. Ясніковська С. М. презентувала основні здобутки Софії Окуневської у галузі медицини.

Про сторінки життя першої жінки-лікаря розповіли Гнатчук О. С. – кандидат історичних наук, Івасюк О. М. – доцент кафедри української літератури, кандидат філологічних наук ЧНУ. Виступи супроводжувались фрагментами відеофільму про Софію Окуневську, музичними записами «Місячної сонати» Л. Бетховена. Старший співробітник Літературно-меморіального музею О. Кобилянської Ю. Микосянчик розповіла присутнім про дружбу і листування буковинських жінок-феміністок Ольги Кобилянської, Софії Окуневської та Наталі Кобринської.

До ювілейної дати Лещук Д. О. підготував науково-популярне видання «Софія Окуневська у галереї портретів видатних українців», яке і презентував гостям заходу.