Студенти коледжу БДМУ відзначили День боротьби з гемофілією

Студенти коледжу БДМУ відзначили День боротьби з гемофілією
18 квітня на кафедрі внутрішньої медицини та інфекційних хвороб викладачем Інною Сіцінською та студентами 1 курсу коледжу БДМУ спеціальності «Фармація, промислова фармація» організовано круглий стіл з обговорення проблем гемофілії.
 
Всесвітній день боротьби з гемофілією відзначається за ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров'я та Всесвітньої федерації гемофілії засновником якого є Френк Шнайбел, який народився саме цього дня.
 
Студенти ознайомились з клінічною картиною спадкових коагулопатій основне місце яких займають гемофілія А і В, зумовлені дефіцитом факторів VIII і IX зсідання крові, та хвороба Віллебранда.
 
Обговорили рані прояви захворювання, що проявляються у ранньому віці кровоточивістю, яка виникає спонтанно або внаслідок травм, лікування якого повинно бути забезпечено повноцінною трансфузійною замісною терапією, об'єм та тривалість якої залежить від важкості захворювання. Та поширеністю у світі хворих на гемофілію, що нараховується близько 350 тис., а в Україні - майже 3 тисячі офіційно зареєстрованих осіб.
Вівторок, 24 квітня 2018