Студенти БДМУ відзначили День пам'ятників історії тa культури

29 квітня куратор разом зі студентами 60 групи II курсу медичного факультету №3 відвідали головну пам'ятку Чернівців – резиденцію православних митрополитів Буковини, а нині Чернівецький національний університет імені Федьковича.

Цей проект чеського архітектора Йосипа Главки здобув дуже багато нагород, його удостоїли особливою увагою на виставці в Парижі.

Будівля університету справді вражає багатством оформлення, в якому поєднуються готичні, візантійські, східні та інші мотиви. Університет складається з трьох корпусів: головного, духовної семінарії і церкви Трьох Святителів, пресвітерії.

Зараз у центральному корпусі розташовано факультет іноземних мов. Серед усіх кімнат головного корпусу найбільше вражає  Синодальна зала (її називають Мармуровою - раніше була оздоблена мармуром): величезні колони, дерев'яна стеля, декорована орнаментом, коридори з мармуровою мозаїкою. На жаль, у 1944 році Синодальна зала дуже постраждала від пожежі, і теперішній вигляд Мармурової - лише відреставрована копія.

Студенти з захопленням роздивлялися перлину Чернівців, і захопленням слухали екскурсовода.

Матеріал підготувала асистент кафедри медичної та фармацевтичної хімії Барус Маріанна Маринівна
Понеділок, 07 травня 2018