Співробітники БДМУ пройшли курси по судовій медицині в Братиславі

З метою поглиблення інтернаціональної наукової співпраці науковці з України взяли участь у 5-му Словацько-Чеському з’їзді судових медиків з міжнародною участю, який відбувався упродовж 12-13 жовтня у м. Мартін, (Республіка Словакія).

Українську делегацію представляли доцент кафедри судової медицини та медичного правознавства ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» Олег Ванчуляк, асистенти кафедри Олександр Павлюкович та Марта Гараздюк, а також доцент кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб Наталія Павлюкович.

Конференція проходила у формі пленарних та секційних засідань, які пройшли на високому науково-технічному рівні. Офіційно відкрив захід його голова MU Dr. František Novomeský з вітальною промовою та доповіддю про історію, сучасність та перспективу судової медицини.

У представлених далі наукових доповідях піднімалися актуальні питання судово-медичної практики, зокрема широко висвітлювалася та обговорювалася загальноєвропейська тенденція до так званого «віртуального розтину» – дослідження трупа за допомогою комп’ютерного томографа без власне розтину, питання посмертної діагностики різних патологічних процесів, давності настання смерті та питання судово-медичної балістики.

Науковцями нашого університету було представлено результати використання методів лазерної поляриметрії у судово-медичній практиці та науці з обґрунтуванням їх застосування.

Упродовж 14-21 жовтня науковці БДМУ мали змогу пройти короткострокові курси стажування по судовій медицині на базі лікувального факультету Коменського університету м. Братислава. Їм була надана можливість відвідати усі підрозділу інституту судової медицини, що при університеті, та ознайомитися з методами роботи експертів. Також було прослухано курс лекцій, в яких висвітлювались особливості роботи судово-медичного експерта загальної практики.

Галерея зображень:
Співробітники БДМУ пройшли курси по судовій медицині в Братиславі

1 жовтня – Міжнародний день лікаря

Міжнародний день лікаря

З ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я у перший понеділок жовтня відзначається Міжнародний день лікаря. Це день солідарності та активних дій лікарів усього світу. У 1971 році була створена міжнародна медична гуманітарна організація Лікарі без кордонів – Medecins Sans Frontieres, MSF. Серед засновників – Міжнародний Червоний Хрест, Мальтійський орден і ЮНІСЕФ.

БДМУ розширює міжнародні контакти

Викладач кафедри психології та соціології БДМУ, к.політ.н. Надія Бурейко пройшла стажування в Європейській академії дипломатії (м. Варшава, Польща), програма якої цьогоріч, у першу чергу, була сфокусована на проблемах України крізь призму її геополітичного положення між Європейським Союзом та Росією.

БДМУ серед лідерів винахідницької діяльності

Як відомо, в просуванні інновацій велике значення мають патенти.