Студенти БДМУ розповідали чернівчанам про шкоду тютюнопаління
Студенти 25 групи 2017 року ІІІ курсу медичного факультету №2 (куратор – асистент кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб Людмила Мікулець) провели просвітницьку акцію до Всесвітнього дня боротьби з тютюнопалінням.
Студенти-медики розказували про згубний вплив тютюну на здоров’я людини та роздавали листівки з інформацією про шкідливість тютюнопаління, а також обмінювали цигарки, попередньо їх розламавши на декілька частин, на цукерки з вітамінами. Більшість опитуваних, як виявилось, не палять. Правда, були випадки, коли респонденти говорили, що не палять, але перед цим, за 1-2 метридо студентів, тушили цигарки. Хоча не відмовлялись від смаколиків і з радістю їх отримували.
Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням – встановлений у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я, відзначається 31 травня кожного року. В цей день по всьому світу проходять антитютюнові акції.
У березні 2006 року Верховна Рада України ратифікувала Рамкову конвенцію Всесвітньої організації охорони здоров’я з боротьби з тютюном. Конвенція зобов'язує учасників вживати конкретних заходів, спрямованих на подолання тютюнової пандемії.
До таких заходів належать:
повна заборона реклами тютюнових виробів, у тому числі промоакцій, спонсорства концертів, спортивних змагань або будь-яких інших масових заходів;
заборона куріння у громадських місцях;
підвищення акцизних зборів на тютюнові вибори;
введення обов'язкового нанесення на упаковки тютюнових виробів попереджувальних надписів, які мають містити графічні зображення хвороб, викликаних тютюном, і повинні займати не менш як 50% пачки сигарет.
13 березня 2012 року схвалено закон про повну заборону реклами сигарет. Заборона стосується не тільки реклами, а й будь яких способів стимулювання продажів тютюнових виробів, зокрема, спонсорства фестивалів, концертів, спортивних змагань чи інших масових заходів. Закон вступив в силу 17 вересня 2012 року.
16 грудня 2012 року набув чинності закон про повну заборону куріння у закладах громадського харчування.
Комплекс антитютюнових законів уже приніс позитивні результати. За даними Третього Звіту Всесвітньої організації охорони здоров'я щодо глобальної тютюнової епідемії Україна з 4 місця в світі за поширеністю куріння перемістилася на 29 місце.
Слід пам'ятати, що кинути палити легше сьогодні, ніж завтра! Бережіть себе!
- 398 переглядів
- Відправити електронною поштою