«Ні палінню – ми здорове покоління»

З  метою профілактичної роботи серед учнів молодших класів Чернівецької спеціалі

З  метою профілактичної роботи серед учнів молодших класів Чернівецької спеціалізованої школи І ступеня № 9 студенти 2 курсу 6 групи медичного факультету №1

Лукащук Катерина та Лупай Дмитро під керівництвом асистента кафедри гігієни та екології Візнюк І.Д. та ст. лаборанта Яворенко К.Ю. провели просвітницьку акцію «Ні палінню – ми здорове покоління».

У 2015 році ВООЗ акцентує увагу на проблемі незаконної торгівлі тютюновими виробами, яка торкається не тільки питань охорони здоров’я, а також правових і економічних аспектів, питань управління та корупції. У відповідь на загрозу, яку представляє незаконна торгівля тютюновими виробами, міжнародним співтовариством у 2012 році був прийнятий Протокол про ліквідацію незаконної торгівлі тютюновими виробами.

Курити найчастіше починають у підлітковому віці, наслідуючи своїх кумирів або вважаючи, що це модно. Процес проходить стадії підготовки, спроб, експерименту, регулярного куріння і нікотинової залежності. Підліткам-курцям важче вгамовувати свій гнів, і вони з більшою ймовірністю виявляють соматичні симптоми на тлі тривоги, аніж ті, хто в стані стресу не звертається за допомогою до сигарети.

Підліток, що почав курити, перестає адекватно реагувати на труднощі чи звичайні ситуації, що виникають у його житті і вимагають нових рішень. Відчуваючи дискомфорт, людина відшукує його причину, визначає способи усунення, і, таким чином, йде вперед у своєму розвитку і вдосконаленні різноманітних навичок і функцій. Натомість курець, який відчуває дискомфорт, у більшості випадків вирішує, що йому необхідна чергова цигарка. Внаслідок цього розвиток особистості гальмується. Людина не використовує всіх можливостей, потенційно закладених у неї природою.

Відповідно до міжнародних даних, щороку близько 40% курців роблять серйозну спробу позбутися куріння, але через нікотинову залежність лише 3% з них щастить дійсно звільнитися від тютюну впродовж наступних шести місяців.