Вельмишановні випускники БДМУ, 1 листопада 2018 року відбудуться урочистості та концерт з нагоди 55-річчя народного аматорського ансамблю пісні і танцю "Трембіта...

Студенти БДМУ провели просвітницьку акцію до Дня боротьби зі СНІДом

Представники БДМУ – асистент кафедри мікробіології та вірусології Попович Валентина разом зі студентами медичного факультету №2 (29 групи) та №3 (53 групи, іноземні студенти), провели акцію, щодо Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом «Не дай СНІДУ шанс». Спілкуючись з перехожими, студенти розповідали короткі відомості вірусного захворювання ВІЛ/СНІД: джерела захворювання, шляхи передачі. Також майбутні медики пропонували чернівчанам прикріпити до одягу червону стрічку – символ Дня боротьби зі СНІДом. Шляхи передачі інфекції – статевий (гетеросексуальний у 70 % випадків зараження, гомосексуальний – 5-10 % випадків), парентеральний (при гемотрансфузіях – 3-5 % випадків зараження, ін’єкційні наркомани – до 10 % випадків) та вертикальний (від матері плоду в 40-50 % в африканських країнах і 25-35 % в економічно розвинутих країнах). До зараження ВІЛ-інфекцією можуть призвести: незахищений (без презерватива) проникаючий статевий акт; спільне використання шприців, голок та іншого ін’єкційного інструментарію; гемотрасфузії; використання нестерильного інструментарію для татуювань і пірсингу; використання чужих приладь для бриття, зубних щіток з видимими залишками крові; передача вірусу від ВІЛ-позитивної матері дитині – під час вагітності, пологів і при годуванні груддю. Таким чином, ВІЛ передається через кров, сперму, піхвові виділення і материнське молоко. Слина, сеча й сльози також містять вірус, але в малій кількості – менше інфікуючої дози – 10 тис віріонів.

Студенти і викладачі провели акцію «Не дай СНІДу шанс»

Співробітники кафедри інфекційних хвороб та епідеміології (асистенти Соколенко М.О., Андрущак М.О.)

разом зі студентами медичного факультету №1 БДМУ спільно з активістами Чернівецького відділення Всеукраїнської мережі ЛЖВ організували та провели мистецько-просвітницьку акцію «Не дай СНІДу шанс» у ТРЦ "DEPOt".