Викладачі БДМУ взяли участь у засіданні "Асоціації педіатрів-гастроентерологів"

Викладачі БДМУ взяли участь у засіданні "Асоціації педіатрів-гастроентерологів"

27 лютого на базі Обласної дитячої клінічної лікарні відбулося засідання обласного осередку Всеукраїнської громадської організації «Асоціація педіатрів-гастроентерологів та нутриціологів України».

У засіданні взяли участь педіатри-гастроентерологи області та міста. Відкрила засідання голова обласного осередку педіатрів-гастроентерологів та нутриціологів, д.мед.н., професор, завідувач кафедри педіатрії та медичної генетики Буковинського державного медичного університету Сорокман Т. В., привітавши нових членів ВГО «Асоціація педіатрів-гастроентерологів та нутриціологів України» та вручивши їм іменні посвідчення. Професор Сорокман Т.В. провела порівняльний аналіз захворюваності та поширеності патології шлунково-кишкового тракту серед дитячого населення в цілому по України та у Чернівецькій області за 2013-2014 рр., висвітлила основні напрямки роботи гастроентерологічної служби на 2015 рік.

Обласний позаштатний дитячий гастроентеролог ДОЗУ Чернівецької ОДА, лікар вищої категорії Зимагорова Н. О. представила звіт про роботу гастроентерологів за 2014 рік, наголосивши на проблемах, що виникали перед педіатрами-гастроентерологами, та запропонувала ряд пропозицій щодо поліпшення якості надання медичної допомоги гастроентерологічним хворим області.

Наукова програма засідання була представлена доповідями фахівців-гастроентерологів кафедри педіатрії та медичної генетики Буковинського державного медичного університету: завідувачем кафедри, д.мед.н., професором, педіатром-гастроентерологом вищої категорії Сорокман Т.В. «Харчова алергія: сучасний погляд на проблему» та д.мед.н., професором кафедри, педіатром-гастроентерологом вищої категорії Сокольник С.В. «Алгоритм діагностики та лікування хронічного абдомінального болю в дітей». Представлені тематики викликали жваву дискусію та обговорення у членів засідання.

На завершення було затверджено план роботи обласного осередку ВГО «Асоціація педіатрів-гастроентерологів та нутриціологів України» на 2015 рік.