На кафедрі психології обговорили питання збереження пам’яток історії

На кафедрі психології обговорили питання збереження пам’яток історії

З нагоди Міжнародного дня пам’яток та історичних місць на кафедрі психології та соціології було проведено диспут на тему «Збереження пам’яток історії і культури – один з пріоритетів модернізації України».

Модератором заходу була викладач кафедри Павлюк О. І. Учасники заходу дискутували на теми історичної пам’яті, розвитку різних рівнів комунікативної та культурної пам’яті в Україні. Особливо гостро обговорювалось питання монополізації державою культурної пам’яті за часів СРСР. Одним із завдань заходу було визначити основні суб’єкти формування історичної пам’яті та механізми її втілення.

Оскільки в Україні цей день має назву «День пам’яток історії та культури», учасники заходу згадали унікальні за своєю красою пам’ятники історії і культури Буковинського краю, щоє самобутньою спадщиною нашого міста.

Міжнародний день пам’яток та історичних місць встановлений в 1983 році Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і визначних місць (ІКОМОС), створеної при ЮНЕСКО. Відзначається з 18 квітня 1984 року.

В Україні 18 квітня відзначають День пам'ятників історії і культури України. Цей день – справжнє свято для усіх, хто присвятив своє життя охороні багатогранної історико-культурної спадщини нашої Батьківщини