«English speaking club» розширює горизонти

22 листопада члени гуртка English Speaking Club, що створений в цьому році при кафедрі іноземних мов, з дружнім візитом відвідали своїх колег та однодумців з Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця.

Варто зазначити, що студенти НМУ виступили з ініціативою до всіх медичних вишів України проводити зустрічі по типу клубу вихідного дня. На їхню пропозицію відгукнулись студенти-медики з Івано-Франківська та Чернівців. Цього разу студенти обговорювали проблеми гастроентерології англійською мовою. Делегацію Буковинського державного медичного університету з 5 чоловік очолював активний член клубу, голова Координаційної Ради медичних вузів України Національного студентського союзу, студент 4 курсу медичного факультету №2 Сергій Скоропляс. Нашу групу гостинно зустріли студенти-гуртківці НМУ, які були приємно вражені, що English Speaking Club БДМУ об’єднує не лише українських, але й іноземних студентів. На пленарному засіданні п’ять із дванадцяти доповідей були представлені студентами БДМУ: “Healthy Food in the XXI Century: a New Strategy of the WHO and the Possibility of Introducing in Ukraine” (Сергій Скоропляс), “Introduction to Gastroenterology” (Друв Навадія, студент 2 курсу МФ № 3), “Diet and Nutrition” (Міра Шанкер, студентка 4 курсу МФ № 3), “Gastroenterology in Ayurveda” (Крішна Танеджа, студентка 4 курсу, МФ № 3), ”Vegetable Diet” (Софія Захарчук, студентка 5 курсу, МФ № 2). Цікаві доповіді та яскраві презентації наших студентів викликали живий інтерес учасників засідання, що згодом переросло у жваве обговорення. Організатори заходу вміло і доречно урізноманітнили пленарне засідання захоплюючими рольовими іграми, кросвордами та вікторинами по темі. Культурна програма включала відвідування анатомічного музею на кафедрі анатомії людини НМУ, кафедри іноземних мов НМУ, прогулянку Хрещатиком та Майданом Незалежності (екскурсії проводили члени Київського клубу англійською мовою). Втомлені та задоволені від перебування в Києві наші студенти повернулись до рідної Alma Mater з планами на майбутнє – провести наступне засідання міжвузівського English Speaking Club на базі Буковинського державного медичного університету!

Круглий стіл до Всесвітнього дня здоров’я

Щорічно 7 квітня, в день створення Всесвітньої організації охорони здоров’я, уже 63 роки поспіль, починаючи з 1950 року відзначається Всесвітній день здоров’я.

Міжнародна співпраця БДМУ та Медичного університету м. Любек

23-26 вересня Буковинський державний медичний університет з офіційним візитом відвідали професор Карл Фрідріх Клотц, виконавчий директор анестезіологічного відділення медичної клініки Медичного університету м. Любек, анестезіолог, Бернадетте Загель, начальник відділу міжнародних зв’язків Медичного університету м. Любек та Ґюнтер Вайтс, доцент медичної клініки №1 Медичного університету м. Любек.

Міжнародний воркшоп з медичного права

У Львові 2-4 жовтня відбувся Міжнародний воркшоп для викладачів курсу «Медичне право України» медичних і юридичних вищих навчальних закладів України.

Науковці БДМУ взяли участь у Міжнародній конференції з хронобіології

4-8 червня 2014 року у м. Бухарест (Румунія) відбулася 28-а конференція Міжнародного товариства хронобіології. У її роботі взяли участь представники 16 країн світу: вчені Італії, Франції, Великої Британії, Німеччини, Бразилії тощо. Україну та БДМУ зокрема, представляла доцент кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб БДМУ Оксана Микитюк.