Співробітники та студенти БДМУ провели акцію щодо профілактики захворювань щитоподібної залози

26 квітня в ОКУ «Чернівецький обласний ендокринологічний центр» (м.Чернівці, вул. ім. Ю. Федьковича, 50) співробітниками Центру, фахівцями-медиками та студентами ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» була проведена акція з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Оскільки однією із найактуальніших медичних проблем, які виникли в результаті аварії на Чорнобильській атомній електростанції, є проблема тиреоїдної патології, Буковинцям, які мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, учасникам АТО та членам їхніх родин було безкоштовно проведено низку обстежень, зокрема: ультразвукове дослідження щитоподібної залози, визначення рівня гормонів щитоподібної залози, консультації ендокринологів та ендокринних хірургів (співробітників кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології, а також кафедри хірургії БДМУ).

Також для всіх охочих в конференц-залі ендокринного центру співробітниками БДМУ та лікарями-інтернами був проведений «круглий стіл» на тему: «Йододефіцит – загроза здоров’ю нації. Профілактика захворювань щитоподібної залози».

Чому дефіцит йоду небезпечний для організму людини? Чим небезпечний для нас Чорнобиль сьогодні? Як убезпечитися від поєднаного негативного впливу радіації та йододефіциту жителям Буковини? – ці питання стали основним предметом дискусії під час проведеного заходу.

Про актуальність окресленої проблеми, користь проведеного заходу свідчать чисельні питання аудиторії, жвава дискусія між учасниками акції фахівцями-медиками та присутніми жителями з різних регіонів Буковини щодо практичної реалізації профілактичних заходів, поетапності та особливостей їх проведення для сільських мешканців та жителів м.Чернівці, практичних лікувальних та профілактичних порад для представників т.з. «груп ризику», що проживають на теренах Буковини.

Наведений приклад подолання наслідків впливу йододефіциту та радіації у інших країнах Європи та соціальний й економічний статус зазначених країн сьогодні підкреслив медичну та популяційну актуальність даної проблеми для українців.

Студентка БДМУ представила свою роботу на міжнародному конгресі в Польщі

Упродовж 7–10 травня у м. Варшава (Польща) проходив XІ Варшавський міжнародний медичний конгрес (11th Warsaw International Medical Congress).

У роботі конгресу взяли участь понад 500 представників з 29 країн світу. Наукові дослідження були представлені у 20 секціях й опубліковані в науковому журналі "Arhives of medical science".

Акція БДМУ «За здоровий спосіб життя» зібрала більше 300 учасників

5 квітня 2017 року на площі Філармонії відбулася щорічна акція «За здоровий спосіб життя», яка вже традиційно проводиться співробітниками БДМУ до Всесвітнього дня здоров’я.

БДМУ став першим із медичних вузів України індивідуальним повноправним членом Європейської Асоціації Університетів

Європейська Асоціація Університетів (European University Association, EUA) – організація, що об’єднує понад 850 навчальних закладів із 47 країн. У рамках Асоціації здійснюється співпраця та обмін інформацією, а також проведення спільних дослідницьких проектів.