«Ділячись знаннями, ми стаємо сильнішими»

Під час заходу

Таке гасло Всесвітнього дня гемофілії у 2018 році. За ініціативою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я та Всесвітньої федерації гемофілії 17 квітня був проголошений Всесвітнім днем боротьби з гемофілією. Метою проведення цього дня є привернення уваги світової громадськості до проблем, з якими щодня стикаються хворі на гемофілію.
 
На кафедрі біоорганічної і біологічної хімії та клінічної біохімії доц. Дікал М.В. та студенти ІІ курсу 31 групи медичного факультету № 1 під час практичного заняття на якому розглядалися питання про компоненти згортальної та антизгортальної системи крові обговорили молекулярно-біохімічні механізми розвитку, профілактики та ранньої діагностики гемофілії.
 
Гемофілія – генетичне захворювання, пов’язане з порушенням процесу згортання крові, вона виникає через зміни всього 1-го гена в X-хромосомі, тому дана хвороба передається у спадок по жіночій лінії, але хворіють переважно чоловіки, жінки є лише носіями.
 
Основними симптоми захворювання є крововиливи у великі суглоби, підшкірні та внутрішньом’язові гематоми, масивні та довготривалі посттравматичні кровотечі, крововиливи у внутрішні органи та шлунково-кишкові кровотечі. Ці порушення призводять до часткової або навіть повної втрати функціональних можливостей та каліцтва.
 
Підвищення обізнаності про спадкові захворювання, пов’язані з порушенням процесу згортання крові є запорукою ранньої діагностики, профілактики та лікування.
П'ятниця, 20 квітня 2018