Вельмишановні випускники БДМУ, 1 листопада 2018 року відбудуться урочистості та концерт з нагоди 55-річчя народного аматорського...

В БДМУ вшанували пам'ять Тараса Шевченка

Традиційно березень у Буковинському державному медичному університеті проходить у відзначенні важливої для кожного свідомого патріота-українця дати – річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

Важко переоцінити значення творчості Тараса Шевченка для української літератури. Цей національний поет глибоко розкрив душевне багатство українського народу, осмислив минуле, сучасне й майбутнє України.

Творчість Шевченка стала духовною основою формування сучасної української нації, тому що для українців всіх наступних поколінь Великий Кобзар став могутнім джерелом національної свідомості, символом України.

Іван Дзюба писав : «Великий подвиг Тараса Шевченка полягає передусім у тому, що він, відродивши поняття про свій народ — повернувши цьому поняттю його споконвічну гідність, — водночас підніс до загальнолюдського рівня і відроджувану літературу цього народу. Власне, це був колективний подвиг, колективна праця цілої когорти інтелігенції, яка національно пробуджувалася…, але саме геній Тараса Шевченка осяяв цей подвиг і цей труд незвичайно яскравим і чарівним світлом ».

Його названо Пророком. І цього разу народ не помилився у своєму визначенні. Пророк – той, хто рече про високе, несе одкровення „і мертвим, і живим..”; запалює свічу.

З нагоди 203-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка кафедрою суспільних наук та українознавства проведено низку тематичних заходів, зокрема:

проведено конкурс творчих робіт «Шевченко очима сучасного студента» зі студентами медичного факультету № 1, спеціальність «Медицина» та медичного факультету №4, спеціальність «Медсестринство». Кращі творчі роботи будуть опубліковані в газеті «Гіппократик»;

організовано й проведено творчий вечір «І чужого научайтесь, й свого не цурайтесь…» Ініціаторами заходу виступили студенти 13 та 14 груп медичного факультету № 1, спеціальність «Медицина». Організаторами стали доценти кафедри Шутак Л.Б., Ткач А.В., Навчук Г.В.

Справжнім подарунком для студентів та викладачів на заході став виступ заслуженого артиста України Івана Дерди. Іван Михайлович звернувся до студентів з проханням берегти свою мову, шанувати свою землю, пишатися геніями українського народу. Згадуючи українських корифеїв, Іван Дерда згадав і випускника Чернівецького медичного університету М. Ткача і виконав пісню «Марічка».

На творчому вечорі вшановували Великого Кобзаря, згадуючи віхи його біографії, читаючи його поезію та власні присвяти Тарасові Шевченку. Цьогоріч студенти намагалися спростувати міфи, які досі використовуються при вивченні життя та творчості Великого Кобзаря, натомість перед слухачами постала непересічна людина, великий поет, прозаїк, художник і різьбяр, справжній патріот українського народу.

Студенти майстерно декламували поезію Тараса Шевченка, розповідали про його внесок у розвиток української культури, літератури та мови, у розвиток української державності, про те, як важливо нині дотримуватися порад пророка українців;

Проведено також традиційний щорічний конкурс читців поезії Великого Кобзаря.

Отож пишаймося тим, що наш народ дав світові таку геніальну постать, адже Т.Г. Шевченко – особистість планетарного масштабу!

БДМУ привітали керівники навчальних закладів Буковини

Наше європейське і багатонаціональне місто завжди славилося людьми – талановитими, добрими, щирими. Воно увібрало в себе багато традицій, однією з яких є надання високого рівня освіти. Впродовж багатьох років триває освітня співпраця, активний діалог між викладачами та студентами навчальних закладів краю.

В БДМУ відбулася он-лайн лекція доктора медицини Г.Дамманна

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ. Вісім років триває співпраця Буковинського державного медичного університету та психіатричної клініки м. Мюнстерлінген (Швейцарія).

На кафедрі клінічної імунології провели заходи до Дня науки

У рамках відзначення «Дня науки» кафедрою клінічної імунології, алергології та ендокринології Буковинського державного медичного університету було проведено ряд заходів.

Студентка БДМУ представила свою роботу на міжнародному конгресі в Польщі

Упродовж 7–10 травня у м. Варшава (Польща) проходив XІ Варшавський міжнародний медичний конгрес (11th Warsaw International Medical Congress).

У роботі конгресу взяли участь понад 500 представників з 29 країн світу. Наукові дослідження були представлені у 20 секціях й опубліковані в науковому журналі "Arhives of medical science".