Шановні випускники Буковинського державного медичного університету!

У 2019 році  університет святкуватиме 75-річчя. У зв’язку з цим  планується проведення різноманітних...

Революціонер очима революціонера

Революціонер очима революціонера

У дні, коли український народ повстав проти кривавого режиму, за яким постала загроза територіальній цілісності та недоторканості державних кордонів України, закликом до єднання, мужності, гідності та боротьби в ім’я свого народу стали слова українського генія – Тараса Шевченка – “Борітеся – поборете”.

“Шевченко – революціонер” такою стала тема дискусії, проведена викладачем кафедри психології та соціології, к.політ.н. Надією Бурейко зі студентами 23-26 групи І курсу спеціальності “Лікувальна справа”. У дискусії взяв участь запрошений гість – активіст ЄвроМайдану, журналіст Спільнобачення Володимир Карагяур.

Зустріч було розпочато зі вступногоф слова проректора з науково-педагогічної роботи та виховання Ніни Зорій і перегляду відео, на якому уривок з Шевченкіського “Кавказу” читає вірмен Сергій Нігоян, який трагічно загинув, охороняючи ЄвроМайдан.

Володимир Карагяур особисто знав загиблого героя, як і багатьох інших активістів, що борючись за гідне майбутнє, стояли у самому серці своєї країни. Володимир поділився зі студентами роздумами про те, що допомагало вистояти на Майдані, що не давало зламатися, що єднало та надихало людей із різних соціальних прошарків, різного етнічного походження, різних політичних вподобань там, де за барикадами відбувалося дорослішання нашої нації.

І вам слава, сині гори,

Кригою окуті.

І вам, лицарі великі,

Богом не забуті.

Борітеся – поборете!

Вам бог помагає!

За вас правда, за вас слава

І воля святая!

У ході дискусії говорили про факти біографії нескоренного революціонера Т. Шевченка, проводячи паралелі із сучасністю, з сумом констатували циклічність важких сторінок української історії, з радістю – наявність героїв в усі часи, які готові боротися за благо Вітчизни. Бо герої не вмирають…

Матеріал підготувала: модератор дискусії, к.політ. н., викладач кафедри психології та соціології Надія Бурейко

 

 

Більше новин БДМУ: 

65-річчя від Дня народження Володимира Івасюка

Сьогодні вся громадськість вшановує 65 річницю від Дня народження видатного українського композитора та поета – Володимира Івасюка.

В БДМУ працюють курси надання першої долікарської допомоги

В БДМУ працюють курси надання першої долікарської допомоги

В Буковинському державному медичному університеті на кафедрі догляду за хворими та вищої медсестринської освіти з 17 березня 2014 року працюють безкоштовні курси  з надання першої долікарської допомоги.

Всесвітній день анестезіолога

день анестезіолога

 
Кожного року, 16 жовтня, медичний загал всього світу відзначає день анестезіолога. Історія медицини свідчить про те, що саме в цей день далекого 1846 року американський хірург і стоматолог Уїльям Томас Грін Мортон, сконструювавши перший примітивний наркозний апарат, виступив публічно у ролі першого в світі анестезіолога, застосувавши діетиловий ефір під час операції по видаленню пухлини щелепи.
 

Вшановуючи пам'ять Григорія Сковороди

3 грудня співробітниками кафедри суспільних наук та українознавства Буковинського державного медичного університету проведено відкрите семінарське заняття зі студентами ІІ курсу медичного факультету №2, присвячене 290-ій річниці від дня народження Григорія Сковороди – класика української філософії та засновника “Філософії серця”.