Реформування екстреної медичної допомоги

Реформування екстреної медичної допомоги

Реформування екстреної медичної допомоги має бути завершене до кінця року. Міністерством охорони здоров’я України ведеться постійний моніторинг реалізації керівниками регіонів завдань реформи ЕМД та відстежуються проблемні питання на цьому шляху. Про це йшлося 22 січня на засіданні розширеної Колегії МОЗ під головуванням Міністра охорони здоров’я України Раїси Богатирьової.

На засіданні Колегії за участі заступника Міністра охорони здоров’я Олександра Толстанова, керівників центрів екстреної медичної допомоги та МК, очільників обласних держадміністрацій та провідних фахівців медичної галузі з усіх регіонів держави одним з першочергових завдань для держави було визначено створення оперативно-диспетчерських служб центрів екстреної медичної допомоги в регіонах, також забезпечення сучасним спеціалізованим санітарним транспортом та підвищення заробітної платні працівникам, повідомляє Прес-служба МОЗ України.

За словами Олександра Толстанова, які він озвучив під час брифінгу за підсумками Колегії, на засіданні було, зокрема, піднято питання щодо забезпечення необхідними кадрами оперативно-диспетчерські служби центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у регіонах.

Як зазначив Олександр Толстанов, ті недоліки та недопрацювання реформи ЕМД, які були висловлені Міністерством по кожному конкретному регіону, будуть взяті до термінового виконання особисто керівниками на місцях, оскільки передусім саме на обласних державних адміністраціях лежить успішне виконання Закону “Про екстрену медичну допомогу”.

Також за словами заступника Міністра охорони здоров’я, було визначено графік щотижневих звітів щодо виконання Закону по кожному з регіонів та обговорено питання створення оперативних штабів із моніторингу реформування ЕМД на місцях із діючими гарячими телефонними лініями.

Усі ці заходи мають сприяти більш відповідальному ставленню до процесу керівників на місцях, а також ефективності реформування екстреної медицини в державі загалом.