Приємно, що люди поставили за мету власну безпеку

Приємно, що люди поставили за мету власну безпеку

Аналізуючи щоденні звіти чергових бригад, які ми заслуховуємо на наших ранкових конференціях, не можна сказати, що йде збільшення травматизму в цей період. Всередньому в травмпункт щодобово поступає від 17 до 30-38 хворих. У травматологічне відділення лікарні швидкої допомоги всередньому потрапляє від 2 до 5 хворих. Це звичний режим роботи відділення і міського травмпункту взимку. Чим можна пояснити? Приємно те, що люди поставили за мету власну безпеку, тому намагаються не виходити з дому без крайньої потреби, – зауважує Петро Ковальчук, доцент кафедри травматології, ортопедії та нейрохірургії БДМУ.
Взимку людям похилого віку необхідно використовувати допоміжні засоби пересування – тростинки чи палички. Щодо молоді та підлітків, то зима для них – радість, але і ризик отримати травму. Важливо не розгубитись і знати що робити при пошкодженнях у зимовий період.
Звичайно, якщо це трапилось в межах міста, попросити оточуючих щоб викликали швидку допомогу. Це буде найкраще рішення. Лікарі нададуть якісну першу допомогу та доправлять у лікувальний заклад на обстеження.
Якщо цього не вдається, перш за все треба за допомогою самодопомоги чи оточуючих накласти пов’язку для транспортної мобілізації з підручних засобів. Це може бути проста пов’язка на кінцівку; у разі необхідності прив’язати ногу до ноги; прив’язати до кінцівки дощечку, парасольку чи товстий журнал. Якщо немає змоги викликати швидку, потрібно попутнім транспортом доставити потерпілого у лікувальний заклад. Я наголошую на цьому, навіть якщо підозра на розтягнення. Тому що можуть бути приховані травми. Зволікання із лікуванням яких може привести до непоправних наслідків. Лікарі здійснять променеву діагностику, поставлять остаточний діагноз та нададуть кваліфіковану допомогу.
Джерело: газета “Освіта Буковини”.