На кафедрі суспільних наук провели круглий стіл, присвячений державній символіці

У цьому році Україна відзначала 200-річницю з дня народження Михайла Вербицького,

який був священиком, композитором, а головне – автором гімну України. З цієї нагоди викладачем кафедри суспільних наук та українознавства Іриною Антофійчук був проведений круглий стіл зі студентами 1 курсу 42 групи, присвячений державній символіці.

М.Вербицький народився 4 березня 1815 року у селі Улючі за 24 кілометрів від Сянока в родині священика. Його батько помер, коли Михайлові було тільки 10 років. Ним опікувався його родич, Єпископ Перемишльський Іван Снігурський. Спочатку разом з братом Володиславом він вчився в гімназії, а згодом у ліцеї. Музичну освіту Михайло здобув у дяківській школі у Перемишлі. Оскільки мав гарний голос, то співав у славетному кафедральному хорі Собору Івана Хрестителя.

М. Вербицький писав світську музику. Він автор багатьох музичних творів на народні мелодії, полонезів, вальсів, вступів до вистав. Він дав музичне життя поезії місцевих поетів, зокрема, М. Шашкевича, Ю. Федьковича та І. Чушалевича і все це творив він на селі, де до кінця свого життя не мав піаніно, а використовував тільки стару фісгармонію. А головним є те, що Михайло Вербицький – автор музики до українського національного гімну “Ще не вмерла Україна”. Студенти з цікавістю прослухали інформацію, задавали питання та ділилися інформацією, що стосується державної символіки Нігерії та Гани.

БДМУ відвідав професор з Індії

Буковинський державний медичний університет піклується про своїх студентів не тільки у стінах альма-матер, але й після отримання ними диплому.

Бруно Люненфельд відвідав Буковину

Бруно Люненфельд

ОСОБИСТІСТЬ. У переддень Всесвітнього захисту дітей Буковину відвідав всесвітньовідомий вчений, на основі досліджень якого, ґрунтується
сучасна галузь репродукції людини – професор Бруно Люненфельд.

Відбулася конференція Асоціації сімейних лікарів

У Палаці «Академічний» 17 квітня кафедра сімейної медицини Буковинського державного медичного університету разом з Департаментом охорони здоров’я Чернівецької ОДА провели науково-практичну конференцію Асоціацї сімейних лікарів Чернівецької області «Сучасні підходи до профілактики, ранньої діагностики та лікування туберкульозу легень».

До Міжнародного дня прав людини

З нагоди Міжнародного Дня прав людини 11 листопада асистент кафедри судової медицини та медичного правознавства Юрнюк С. провела лекцію зі студентами 4 курсу медичного факультету № 2 на тему «Поняття та класифікація прав людини».