Шановні випускники Буковинського державного медичного університету!

У 2019 році  університет святкуватиме 75-річчя. У зв’язку з цим  планується проведення різноманітних...

На кафедрі психології провели семінар про творчий шлях М.Г. Івасюка

З нагоди річниці народження письменника, літературознавця, громадського та культурного діяча Михайла Григоровича Івасюка викладач кафедри психології та соціології Олеся Павлюк організувала науковий семінар на тему «Життєвий та творчий шлях відомого буковинського письменника М.Г. Івасюка». На захід було запрошено наукового співробітника Меморіального музею В. Івасюка, поетесу Олену Логінову.

На зустрічі Олена Логінова розповіла студентам, в яких важких умовах проходив творчий шлях письменника та звернула увагу, що хоча М. Івасюк жодного дня не навчався українською мовою, оскільки Буковина входила тоді до Румунії, блискуче володів рідною мовою та опанував румунську, латинську, французьку, німецьку та польську. У своїй романній-дилогії про народного ватажка Мирона Дитинку«Балада про вершника на білому коні» та «Лицарі великої любові» автор яскраво та влучно висвітлив героїчну боротьбу буковинців за кращу долю та національне самовизначення вкінці ХVІІ ст.

Також учасників семінару дуже цікавили непересічні події з особистого життя письменника, а зокрема, загадкової смерті сина – композитора Володимира Івасюка та як сім’я спромоглась пережити горе і не зламатись у нелегкі часи радянської України.

Завершуючи захід, в.о. завідувача кафедри, професор Алла Борисюк подякувала учасникам за плідну дискусію та висловила особливу вдячність Олені Логіновій за чудові архівні матеріали та імпровізовану фото-виставку, яка продемонструвала творчі надбання та життєвий шлях видатного буковинського письменника, фольклориста, педагога М. Івасюка.

65-річчя від Дня народження Володимира Івасюка

Сьогодні вся громадськість вшановує 65 річницю від Дня народження видатного українського композитора та поета – Володимира Івасюка.

Бережімо життя та мир на планеті Земля

Як невід’ємна частина загальнолюдської культури, екологічна культура формується на основі екологічної освіти молоді, виховання екосистемного мислення, тобто, погляду на природу, як на цілісну живу оболонку Землі та людину, як її складову.