Переймаючи корисний досвід волонтерства

Нещодавно в Польщі завершилась 21-ша щорічна благодійна акція “Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” під гаслом “Для порятунку життя дітей та гідної медичної опіки осіб старшого віку”. Мета акції – збір коштів на закупівлю сучасного медичного обладнання для лікувальних установ.

Для обміну досвідом та покращення проходження акції “Серце до серця” в Україні було організовано виїзд до Польщі кращих волонтерів та регіональних представників на фінал акції “Великого оркестру святкової допомоги”.

Відрадно, що від Чернівецької області було делеговано представників Буковинського державного медичного університету – лікаря-інтерна, Голову Студентського парламенту Буковини, регіонального координатора Всеукраїнського благодійного фонду “Серце до серця” в Чернівецькій області – Віталія Смандича, та студентку фармацевтичного факультету Катерину Віщук, найкращого волонтера Чернівецької області.

 

Упродовж 4-х днів регіональні представники, окрім активного відпочинку, проводили різноманітні тренінги по командоутворенню, правильності формування штабу та його роботи.

 

Волонтери, в свою чергу, мали змогу побачити організацію роботи в штабах, як працюють польські волонтери та яким чином проходить збір коштів.

Масштабні фінали пройшли у всіх містах та містечках країни, в яких взяли 120 тисяч добровольців, які продемонстрували різноманітні шоу та концерти в містах і селах на всій території Польщі. Слідуючи усталеним традиціям, емблеми фонду у формі сердець були роздані учасникам. На сьогоднішній день вдалося виручити 39,8 млн. злотих, що еквівалентно 9,6 млн. євро, на потреби дітей і престарілих.

Такий фінал акції в Польщі стане хорошим стартом для не менш успішного проведення акції Україні, яка відбуватиметься з 15 по 28 квітня 2013 року.